Nejde obraz ani zvuk u televize tesla

Od: Datum: 07.03.16 19:30 odpovědí: 3 změna: 09.03.16 16:13

dobry večer mam problem včera my spadla televize tesla staři asi kolem deseti let z pulmetrove vyšky na koberec byl to takovy menši pad a najednou nefunguje ani obraz ani zvuk zajimave je že červena kontrolka na panelu normalně sviti ale když chci pustit televizi přes dalkač tak červena kontrolka nereaguje nereaguje ani na manualni stisk prstem pad to byl slaby tak si myslim že obrazovka by měla byt v pořadku i zvukovy reprak před tim padem hrala televize dobře bez jedine chyby prosim o radu čim to muže byt ta zavada poradte prosim nekdo jak si to svepomoci opravit


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.03.16 20:29
avatar

Mimo obrazovky a reproduktoru se televize skládá z dalších několika stovek nejrůznějších součástek. Možná polovina z nich může způsobovat Vámi popisovanou závadu. Svépomocí to neopravíte. Představte si, že se to opraváři učí 4 roky. Myslíte, že Vám to tu někdo poradí několika větami takhle na dálku?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.03.16 20:43

Nechci být skeptik, ale obávám se, že dnes vyučený opravář by už vakuovou televizi asi nedal do kupy.

Odpověď pro zakladatele příspěvku: Dnes je velmi nerentabilní opravovat takovou TV, když na inzerát koupíte CRT televizi za 500 Kč. Podle čeho usuzujete, že je obrazovka v pořádku?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mkat®
Datum: 09.03.16 16:13
avatar

Závada môže byť jednoduchá ,ale aj zložitá.TV treba najprv rozobrať .potom zistiť či sa niečo rozbilo-zlomilo atd.Skontrolovať prehriate plošné spoje.Skontrolovať studené spoje.Skontrolovať plošný spoj ,či nie je prasknutý.Opraviť preletovaním. Skontrolovať všetky konektory -podotláčať.Premerať na začiatk aspoň poistky,a vyskúšať vypínač.Potom skúsiť zapnúť.Ak nanabehne tak začni z meraním.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.