Propojení TV s Domácím kinem

Od: Datum: 01.03.16 10:12 odpovědí: 12 změna: 01.03.16 21:07
Zdravim,
Koupil jsem si TV LG 49LF540V a kino LG LHD645 ale nemohu prijit na to, jak mam pustit zvuk z televize do kina.
Je tady vubec moznost? Diky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.03.16 10:49

Prepojte ho optickým káblom.

doplněno 01.03.16 13:46:

Podľa obrázka od LG a aj špecifikácii má optický výstup a aj analogové výstupy,čo sa dá tiež prepojiť.Na obrázku je optický výstup úplne vľavo pri analogových výstupoch.

doplněno 01.03.16 15:05:

Je zaujímavé,že tento televízor má niekde optický výstup,niekde pri špecifikácii nie.Najlepšie by bolo zadné foto od autora otázky.:tuna ten výstup má.: http://televizor.heureka.sk/l…49lf540v/specifikace/#section

Ohodnoceno: 0x

Od: herman7878
Datum: 01.03.16 11:02
To TV nema.
Od: jofa®
Datum: 01.03.16 14:17

Prošel jsem tento typ taky a nikde tv optický výstup nemá. Všude napsáno ne. Je třeba myslet při nákupu i na takovéto věci, co kde a kdy budete k tv do budoucna připojovat a podle toho nakupovat.

doplněno 01.03.16 14:30:

Je taky s podivem, že televize ma tuner S2 tudíž relativně přijímat vícekanálový zvuk a nemá výstup na reciever pro reprodukci vícekanálového prostorového zvuku. Má jen jakýsi na repro v tv virtuál dollby digital.

Datum: 01.03.16 15:18

Tady nemá.

Datum: 01.03.16 11:10

nevím přesně jak se to propojuje tv mám tu samou ale když něco nevím tak zavolám na jejich helplinku a oni mě přesně navedou co mám dělat telefoní číslo je uvedeno na návodu k použití

Datum: 01.03.16 11:23

Dobrý den.Našel jsem to v manuálu na internetu.Je to na str.22.Píše se tam o propojení optickým kabelem.Pak se objeví nabídka.

Od: herman7878
Datum: 01.03.16 11:27
To je sice krasny, ale televize optiku nema, z nejakeho nepochopitelneho duvodu.
Datum: 01.03.16 11:47

Snad poradí někdo jiný.Já to mám propojené scartem a na DO přepnu na TV a je to.Také tam nemám optiku.

Ohodnoceno: 1x

Od: zeli®
Datum: 01.03.16 18:17

Pokud je to ta televize, která je tu na Youtube videu, tak to nevidím moc nadějně :(

Jestli má TV výstup na sluchátka, tak by mohla jít propojit kabelem Jack 3,5 -> 2x Cinch. Jack do televize, Cinche do kina. Zásadní nevýhodou takového zapojení bude to, že Vám nebude kino hrát 5.1, ale pravděpodobně jen 2.1.

Některé televize hrají z vestavěných reproduktorů i když jsou připojena sluchátka, jiné ne. Pokud by Vám televize po zapojení kabelu nehrála z vestavěných reproduktorů, musel byste ji provozovat buď jenom na DK nebo po skončení užívání DK od televize odpojit.

doplněno 01.03.16 18:26:

Tak podle specifikace zde:

http://www.lg.com/cz/televizo…540V/technical-specifications

Ta TV nemá vůbec žádné výstupy. V dnešní digitální době bych já osobně takovou TV, zvlášť za 11K, honem rychle vrátil - jediná možnost, která jinak zbývá, totiž je se smířit s tím, že k tomu DK prostě nepřipojíte...

Od: tvlgprijmu
Datum: 01.03.16 18:34

Ale má tuner DVB T2 který po náběhu vysílání bude k ničemu. Podle posledních informací TV nevhodná k novému prijmu.

Datum: 01.03.16 18:36

Ještě je tu jedna možnost, jestli je ten scart plně obsazen, jak píšou, tak by mohl přes redukci scart / cinche na vstup cinche dom.kina, poslat zvuk. Snad to kino, jako zesilovač, má ještě audio vstup. Dnes by tam nejraději nic nedali.

doplněno 01.03.16 18:53:

Jak jsem psal, je prazvláštní, že tv má možnost sat HD přijmu, ale vůbec neumožní vícekanálový zvuk na externí připojení recievru a reprosoustav. To jejich Dollby Digital virtual si mohou strčit za klobouk. Pokud to máte čerstvě koupený, tak tímto bych argumentoval za výměnu jiné s dig. výstupem.

Od: zeli®
Datum: 01.03.16 21:07

A nejlepší by bylo, pokud Vám to prodejce prodal jako komplet - pak ho s tím jít umlátit, že to nejde propojit...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.