Bezdrátový rozvod DVB-T po bytě, místo koax k

Od: Datum: 28.02.16 15:47 odpovědí: 3 změna: 28.02.16 18:23

chtěl bych se zeptat, zda - li existuje nějaká "bezdrátová krabička" nebo vysílač, abych nemusel tahat koax kabel přes celý byt. Reps. V současnosti mám v panelákovém bytě pouze jednu TV, propojenou s anténou ze zdi klasicky koax kabelem. Chtěl bych mít ale TV i v jiné místnosti, ale jak už jsem říkal, rád bych to vyřešil elegantněji, než lištou a vrtáním do panelů. Existuje něco takového? Má představa je taková, že bych si koupil rozdvojku do antény ve zdi, do té jedné zdířky bych nechal klasicky zapojený kabel pro propojení s TV, tak jak je to nyní a na druhou stranu rozdvojky bych zapojil nějakou krabičku, tu samou do té druhé plánované TV a plnilo by to funkci koax kabelu, ale bezdrátově .. :-D Jsem opravdu laik ( čehož si asi nešlo nevšimnout ) :) Každopádně předem děkuji za každou reakci !


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.16 15:54
avatar

co vím tak nic takového snad není, ovšem, záleží kde bydlíte, pokud by to bylo někde relativně blízko vysílače mohl by vám stačit kus koaxu strčený do TV

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.16 18:20
avatar

Právě ten koaxiální kabel chrání signál před rušením . Např. vysavač, fén, mikrovlnná trouba, ale i mobil, různé chůvičky (na hlídání dětí), routery, PC a vše, co se mohlo připlést do signálu. Ostatně i kabel od zdroje k notebooku je koaxiální.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.16 18:23

Existují "krabičky" pro přenos videosignálu. Za nějakých 5000 Kč byste se mohl dívat na to samé, co v obýváku. Jinak asi nic není. Jen druhá anténa.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.