Telefon, vadný jack

Od: Datum: 28.02.16 10:22 odpovědí: 2 změna: 28.02.16 11:18

Dobrý den, zjistil jsem že když někdy odpojím sluchátka od telefonu, tak se mi zobrazí na displeji regulace hlasitosti a často se i samotná hlasitost změní. Také jsem si všiml že se někdy dokonce zapne přehrávání hudby. Dochází k tomu pouze když konektor vytahuji pomalu, prostě ho hned nevyškubnu. Zkoušel jsem 3 páry sluchátek a problém byl více méně u všech. Zajímá mě jakou má připojování jacku souvislost s ovládáním hlasitosti telefonu. Setkal se někdo s podobným jevem nebo je v tomto případě vhodná reklamace telefonu? Jde mi o to aby se nevrátil s tím, že se závada neprojevila, což v tomto případě není pravidlem. Předem děkuji za každou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.16 10:31

Obavám se, že to bude vlastnost. Konektor sluchátek v mobilu má čtyři kontakty, zem, levé pravé sluchátko a mikrofon. Ten mikrofonní je současně využíván jako spínač volitelné funkce, např. spuštění/zastavení přehrávání. Sluchátka bez mikrofonu/spínače mají jen tři kontakty, ten mikrofonní - talčítkový je zkratován na GND. Při pomalém vytahování se vygenerují na kontaktu zákmity a pokud to není v telefonu ošetřeno alespoň v SW, může to udělat to, co říkáte. Ale ano, je to nedostatek telefonu, mohla by to vyřešit třeba nová verze SW, pokud o to problému výrobce ví.


doplněno 28.02.16 16:51:

O to právě jde, že SW by měl ošetřit to, že když k těmto "falešným sepnutím" dojde těsně před, nebo po vytažení sluchátek, měl by je ignorovat. Ale kdyby ta "mrtvá doba" byla příliš dlouhá, tak vás to bude otravovatmprotože by to zpomalovalo reakci na tlačítko. Může v tom hrát roli i "zasekanost" telefonu, tedy jak píšete, že někdy mu trvá dlouho rozpoznat, že už jsou sluchátka odpojena.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: sluch
Datum: 28.02.16 11:18

Díky za vysvětlení. Mám poslední verzi SW a zatím jsem na internetu o tomto problému nenašel žádné zmínky, takže snad nějaká aktualizace bude časem. Ještě jsem si všiml že telefon rozpozná sluchátka až tak za 3 vteřiny a sem tam okamžitě.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.