Kdo volá ze soukromého čísla?

Od: Datum: 24.02.16 08:44 odpovědí: 20 změna: 25.02.16 01:26

Zdravím,

nedávno mi někdo volal večer ze soukromého čísla, nestihla jsem to vzít. Zpětně se něj volat nedá. Jen mě zajímá, kdo mívá soukromé číslo?. Soukromé ne skryté. Nějaké organizace, nebo i "normální občané"?

Díky za nápad

doplněno 24.02.16 09:36:

Právě, že u tohoto čísla se NEPOZNÁ co je to za číslo, je tam jenom napsáno soukromé číso, takže se nedá prověřit

doplněno 25.02.16 07:30:

Doplním, skryté číslo není soukromé. Skryté číslo má policie, to vím, Soukromé číslo mají psychiatrické nemocnice atd. ale souhlasím, že si ho může nechat nastavit i soukromník. Asi to byl nějaký omyl, protože od té doby už nikdo nevolal.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.02.16 09:06

Dobrý den, "hoďte" to číslo do Google a třeba nějakou informaci o něm najde.

Jinak jsem toho názoru, že když někdo opravdu něco chce, tak to má nechat zvonit dlouho a je-li to důležité, tak zavolá znovu. Zdravím!

P.S. Pokud se z toho čísla již nikdo neozve, tak to nebylo důležité - patrně "šmejdi".

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.02.16 09:17

Volat ze soukromého čísla Ti budou klidně i dealeři a podvodníci. Copak je v tom rozdíl jaký telefon drží v ruce?

Obvykle nabízí pojištění a prodejní akce, jako "byl jste vybrán" apod.

Soukromé používají proto, aby to volaný zvedl.

Dnes běžná finta, blokuju je a je klid. Najdi si web Kdo volal nebo zadej číslo do vyhledávače a uvidíš.

Datum: 24.02.16 09:41

A čo zadá do vyhľadavača? Že súkromné číslo a hľadaj?

Datum: 24.02.16 10:07

To číslo, to snad chápeš ne?

Ty jsi to nikdy neudělal? Potom máš mezery. *ua*

Datum: 24.02.16 10:13
Jake cislo?
Soukrome cislo je cislo ktere nevidis. Proste se ti neukaze.

Datum: 24.02.16 10:19

Skryté a soukromé je rozdíl.

Pokud mi volá organizace, telefon mi to sdělí. Alespoň můj.

Datum: 24.02.16 09:38

Jedná sa o takzvanú službu mobilného operátora CLIR,ktorú si môže aktivovať každý zákaznik,záleží od jednotlivých operátorov či ju poskytne zadarmo alebo mesačný poplatok.Pri tejto službe sa číslo na telefóne nezobrazí a podľa operátora sa objaví nápis súkromné alebo utajené.Používajú ho väčšinou ľuďia ktorým by známosť ich čísla priveľmy obmedzovala súkromie.Ak si dotýčný pred číslo ktoré volá dá #31*,tak volanému sa to číslo zobrazí ako normálne.V niektorých telefónoch sa to dá aj nastaviť.Opačnou službou je CLIP pri ktorej sa číslo zobrazuje.Ja osobne ho mám utajené 16 rokov,no väčšinou ho dám zobraziť a neukazujem ho tam kde by mohli byť spätné telefonáty otravné.Má to ešte aj jednú výhodu a to ak máte CLIR a u operátora dodatok o neposkytovaní databázy čísla,tak rôzne marketingové otravné agentúry si dajú pokoj ak im oznámite,že číslo je súkromné,ich zdroj čísel je nelegalný a tak,že budete informovať políciu,tak vám dajú pokoj a časom prestanú vyvolávať.

Datum: 24.02.16 10:05
Překvapuje mě, kolik lidí cítí potřebu volat zpět na neznámá čísla. Jistě, mohou být vyjimečné situace, jako že máte daný inzerát, nebo někoho z rodiny v nemocnici, ale jinak jsou to většinou prudiči, podvodníci, nebo omyl. Někdy mi přijde, že se lidi domnívají, že jim telefonicky snad přijde oznámení o výhře ve sportce, i když nesází. :)
doplněno 24.02.16 10:08: Mimochodem, volání se skrytou identitou zásadně neberu. Je to jako otvírat dveře bytu osobě s punčochou na hlavě. ;)
doplněno 24.02.16 13:04: Máte z dotazu pocit, že tazatelka čekala pracovní hovor? Co se týče prudičů, od té doby, co používám aplikaci Nevolejmi, jsem už takový telefonát neměl ani jeden.
doplněno 24.02.16 14:51: To není stihomam, prostě mám rád svůj klid. :)

Od: mot
Datum: 24.02.16 11:33
asi mate trochu omezeny obzor. bezne mi volaji pracovne lide ktere nemam ulouzene. pokud jim to z nejakeho duvodu nezvednu,volam samozrejme zpet.
a se skrytym cislem volaji radi policajti,takze je hloupost je nezvedat. a pokud je to nejaky pruzkum,neni problem polozit.

Datum: 24.02.16 16:26

Policisté vědí, že řada lidí nezvedá hovory ze skrytého čísla.

Pokud někdo hovor nezvedne, zavolají znovu z normálního čísla.

Navíc telefon nechají zvonit...

Datum: 24.02.16 14:25

tomkk: Stejně vás ten stihoman jedou dostane! *smich*

mot: policajti nevolají rádi, ale mají to takhle většinou nastavené stejně jako některé úřady - mě takhle volali z Fú! Jinak předvolání na policii k výslechu většinou písemně do vlastních rukou s určením data a času výslechu, v některých případech i po telefonu, kdy si s vámi domluví i pro vás vyhovující termín.

Datum: 24.02.16 10:15
Nekteri operatori reklam , policie a firmy ktere maji u operatora zapnute soukrome cislo.

Datum: 24.02.16 10:37

Tak takhle. Teď jsem si přečetl ten dodatek.

Tak mě se objeví hláška "Skryté číslo". Nikdy se mi nic jiného nezobrazuje , takže výraz Soukromé číslo neznám. Pouze skryté. *ee*

Od: lego®
Datum: 24.02.16 10:53

Vetsinou to jsou policajti.

Datum: 24.02.16 10:56

Kdokoliv kdo před vaše telefonní číslo zadá předvolbu #31# .

Služba je bezplatná.

Datum: 24.02.16 11:35

Policie, některé úřady, člověk, který má zaplou skrytí tel. čísla pomocí kodu nebo služby operátora.

Datum: 24.02.16 12:40
Ahoj.Jsou to policajti v drtive vetsine.Jestli nevite o nicem co by vas s policii spojovalo pak nekdo uvedl kontakt na vas a oni se ted snazi vas kontaktovat,treba s pozvanim k vyslechu.
doplněno 25.02.16 07:54: Doplnim ze mi jednou ze soukromého cisla volal Financni úřad.Variant je mozna hodne...

Od: ourada
Datum: 24.02.16 18:13

Soukromé číslo je alias pro skryté číslo, je pro to více názvů, říká se tomu potlačení identifikace. Může to být kdokoliv, kdo má toto tak nastaveno. Ale může se stát, že někdy se identifikace nepřenese, např. při volání ze zahraničí nebo Skype, což je můj případ. Na Skype mám nastavenu identifikaci na mé číslo mobilu, ale někdy se číslo nezobrazí, případně to hodí volanému nějaké nesmyslné číslo.

Datum: 25.02.16 00:36

Skryté č. může mít kdokoliv. Vyzkoušela jsem to před lety i na obyč. tlačítkovém. Nevím, jestli jsem to musela nastavit u operátora, ale jestli ano, tak rozhodně jsem si to mohla už pak na svém mobilu sama skrývat i zveřejňovat. Mně to k ničemu nebylo, ale používají to lidé, kteří chtějí něco sdělit, ale nechtějí, aby jim ti lidé volali zpět. Např. moje kamarádka, učitelka v BRD, má svůj soukromý mobil a "školní", se skrytým číslem pro žáky. Nebo si myslím, že to často mají i různá individua, nevím proč, ale pronajímám a velká část těch problémových nájemníků měla skrytá čísla. Že by byli hůře pro Policii dohledatelní?

Od: dam®
Datum: 25.02.16 01:26

Většina běžných občanů, nebo firem nemá problém být viditelných na dispeji. Jelikož není běžné aby vás, kohokoli, tlf. obtěžovala státní služba, tak spíš bych se domníval, že se jedná, obrazně, o "podomní" otravy s vyjímečnými bonusy zrovna jenom Vám vygenerované a pokud jste jim nepřijala hovor, tak nestihnete mít onen horor, že vám třeba ubylo z kreditu a nebo nebylo uzmuto pro radost z paušálu vámi placeného. Běžný, slušný, potřebný, dá jasně najevo záměr proč se tlf. spojit, uřčitě v nouzi nebude skrývat své číslo, ostatní je "riziková" oblast bez které se obejdete. Pokud se s váma opravdu budé chtít někdo spojit, tak má dost možností jak dát najevo svou potřebu aby vás přesvědčil/a o nutnosti kontaktu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.