Výměna za LED žárovky - NESVÍTÍ

Od: Datum: 23.02.16 12:00 odpovědí: 7 změna: 24.02.16 15:45

Zdravím Vás, vyměnil jsem ve svém digestoři žárovky G4/20W za LED 3,2W ale svítí hrozně slabě, když použiju LED 2W tak se nerožne vůbec. V digestoři jsou dvě žárovky, když jednu nechám halogenovou a druhou LED, tak svítí obě na plno. Dokonce když dám obě LED, a k jedné z ních připojím a přidržím u kontaktů halogenovou žárovku, tak svítí všechny. Nejde mi o ušetření energie ale o barvu světla, v kuchyni máem všechny žárovky v barvě denního světla, nechci žárovky v digestoři svítily žlutě. Díky za pomoc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.02.16 12:02

Asi tam je nějaké trafo a to potřebuje určitý odběr. Ty LEDky mají odběr strašně malý, a proto to dělá problémy. Tohle jsem měl u lustru, kde bylo 6 halogenek a já je vyměnil za ledky a blikalo to. Když jsem dal 3 LEDky a tři halogenky, bylo po problému. Odběr byl v tu chvíli dostatečný.

Jinak u digestoře jsem také dával LEDku a bez problému, ovšem já tam měl pouze jednu žárovku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.02.16 12:23

Teoreticky by stačilo tu halogenovou žárovku připájet na kotakty a strčit ju do vnitř do digestoře aby nesvítila ven. Ale až by odešla, tak by se mi nechtělo rozdělávat digestoř a přepajet žárovku. Nepomohl by napájet nějaký odpor přímo na jednu z LED žárovek?

Datum: 23.02.16 13:23
Nejlepším řešením asi bude vyměnit v digestoři stávající zdroj pro halogeny za zdroj 12 V určený pro led. Dnes už to není drahé. Ten stávající zřejmě potřebuje předzátěž. Muselo by se experimentovat s tím, jak velkou.
doplněno 23.02.16 14:21: Trafo, nebo měnič?
doplněno 23.02.16 15:14: Kupovat "obyčejné" trafo není k led moc vhodné. Když už, tak výkonově přesně k použitým led. Pokud byste koupil klasické 12V trafo např. 40 W, tak bude při malém odběru led dávat vyšší napětí a led vám mohou odcházet.

Datum: 23.02.16 14:12
Zapoměl jsem dodat ze je tam trafo 12V.
Datum: 23.02.16 15:08
Už je to vyreseno. Mluvil jsem s jednim elektrikarem. Je tam elektronicke trafo, ktere potrebuje minimalni odber 20W. Takze bud tam dat jednu halogenku, nebo vymenit za obycejne trafo.
doplněno 23.02.16 16:22: Přesně tak mi to říkal ten elektrikar. Trafo nastaveny na výkon těch Ledek.
Datum: 23.02.16 20:23

Tak obyčejné trafo asi ne, pulsní zdroj bude lepší.

Od: frda
Datum: 24.02.16 15:45

Tak to jsou amatéři...

Nechte to udělat elektrikáři...LED žárovky potřebují speciální LED zroj !

Nedrbte se do něčeho, co nechápete!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.