Kabel z PVC

Od: Datum: 20.02.16 12:40 odpovědí: 4 změna: 22.02.16 00:54

Dobrý den, koupila jsem si smartphone Lenovo A2010. V příručce u telefonu jsem se dočetla následující upozornění: "VAROVÁNÍ: Při kontaktu s kabelem, který je součástí tohoto produktu, nebo s kabely určenými pro připojení příslušenství prodávaného s tímto produktem, jste vystaveni působení olova - látky, která je podle předpisů státu Kalifornie klasifikována jako látka způsobující rakovinu, poškození plodu a poruchy plodnosti. Po manipulaci si umyjte ruce."

Jak toto varování mám chápat? Kdyby to bylo škodlivé, tak se to u nás asi nemůže prodávat, takže budou mít v Kalifornii asi přísnější normy? Ale docela mě to naštvalo a nevím jestli olovo obsahují i kabely jiných značek nebo je to specialita Lenova. Jde zřejmě o kabel nabíječky, protože jiný v balení není.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.16 13:43

Nevšímejte si toho. Je to jen žvást pomatených dobroserů. Znamená to jen, že pájené spoje jsou provodeny kvalitní pájkou.
Ta je díky idiotům zakázána a musí se na ni upozorňovat.
Čili - buďte ráda, že máte kvalitu. (Mimochodem s PVC to nemá nic společného).

Ohodnoceno: 0x

Od: martul
Datum: 20.02.16 13:49

Díky za odpověď. Byl u toho právě červený nadpis Upozornění na kabely z PVC. :-D

Datum: 20.02.16 14:12

V některých směsích pro výrobu PVC bývá používán olovnatý stabilizátor,u nás se už aspoň 20 let nepoužívá.i tak je v plastu vázán tak,že nepřichází v úvahu kontaminace.

JABRAKA

Od: vojtal
Datum: 22.02.16 00:54

Je to přesně tak. Někdy se tohle upozornění do příručky píše jen tak, "pro jistotu", kdyby náhodou..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.