Pruh na tv který se dělá nepravidelně

Od: Datum: 19.02.16 13:18 odpovědí: 23 změna: 20.02.16 16:59
Zdravim, mam problem se smart tv samsung. Obcas se mi udela jakoby pruhledny pas pres siri obrazovky asi 10 cm siroky. Nema zadnou barvu jen je obraz mirne rozmazany a ma tmavsi odstin v miste pruhu. Kdyz se udela, staci tv na 10 min vypnout a je zase pryc. Setkal se s tim nekdy nekdo uz. Diky za rady.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: zadne
Datum: 19.02.16 13:33

Může to být špatný signál, obrazovka v háji a mnoho dalších věcí

Ohodnoceno: 0x

Od: kalvik41
Datum: 19.02.16 14:04
Antenu jsem prave odpojil i ps4 a porad se to deje. V servisu mi rekli, ze tv je v poradku..
Datum: 19.02.16 17:08

Vložte sem prosím fotografii s vadou obrazu. Odhaduji na špatnou obrazovku = sběrný dvůr (zda TV není v záruce).

Datum: 19.02.16 17:54
V zaruce zatim porad je. Mam ji 3 mesice.
Datum: 19.02.16 21:08

Zde je fotografie.

Datum: 20.02.16 10:47

foto

Od: hk
Datum: 19.02.16 21:16

Na snímku nevím, kam se dívat...

Datum: 20.02.16 09:47
Zkuste si to priblit na stred televize k pravemu kraji, tamnto jde videt nejvic. Zkusim to nejak vyznacit.
Datum: 20.02.16 10:35

Zkusil jsem to vyznačit. na větší obrazovce to jde vidět dobře.

Datum: 20.02.16 10:43
Od: jofa®
Datum: 20.02.16 10:54

Dobře to je vidět i na prvním snímku. Pokud to bude přetrvávat, tak asi jiného nezbude, než trvat v záruce na opravě. Oni někdy jsou v servisu pěkný lajdáci. Taky jsem měl jednou problém s foťákem, s rozmazaným flekem uprostřed ( 1 den nový foťák). Každý to viděl i prodavač, jenom v servisu slepý jak patrona.

Datum: 20.02.16 11:12

Obrazovku máte ok. Já sice z fotek nic nevidím, ale na reklamaci to rozhodně je. Dělá vám to i při přehrávání dvd, vhs ... tj. z jiných zdrojů?

Od: bmbx®
Datum: 20.02.16 11:33

Kdo na zde uvedených fotkách něco vidí, tak má halucinace. Stáhnul jsem fotku a zvýšil její kontrast, jakákoliv anomálie v jasu obrazu by se projevila zcela zřetelně a kupodivu nic se neukázalo...

Datum: 20.02.16 11:42

bmbx: Jestli to opravdu nevidíte, tak to bude chtít nový monitor. Nic ve zlém.

Datum: 20.02.16 11:45

Snad jsem to psal jasně, nevidím nic a zvednul jsem na stažené fotce kontrast a zase nic, takže monitorem, ani očima to není. ;)

Datum: 20.02.16 11:52

Bylo by dobré, aby to vyfotil na jiném obraze. To snad není problém vystihnout kdy to je nejvíc vidět. Pokud mu to tedy stále dělá.

Datum: 20.02.16 14:42

Bohužel to dělá nepravidelně..většinou po delší době. Nechápu jak to může zmiznout a pak se to udělat..

Datum: 20.02.16 14:39

Co to tedy může být? Každy kdo to viděl mi potvrdil, že to tam vidí. Je zvláštní, že se objevuje nepravidelně a po delším vypnutí zmizí..

Od: pepr®
Datum: 20.02.16 15:51

@bmbx: Kontrast nic neřeší. Uberte Jas, případně poštelujte Gama korekce.

Při pravém okraji je ten vodorovný pruh dobře vidět. Obraz je zrnitější. Na to druhém obr. je to možná i výraznější.

Nebo poštelovat barevné vyvážení do fialova. Tam je to nejvíc vidět.

No něčím to u vás bude, když jste jediný, který to nevidí ;)

Datum: 20.02.16 16:59

Tak jsem se do toho zakoukal a něco už vidím, příjde mi to spíš jako nějaké moaré než změna jasu nebo rozmazání *hi*

Datum: 20.02.16 14:37

Ano dělá to i z jiných zdrojů..USB, DVD, Playstation. Televize už byla jednou na reklamaci kvůli panelu, poté začal vyskakovat tento pás (pruh), poslala se znovu do servisu, ale tam mi řekli, že je TV v pořádku, tak to tam teď pošlu i s fotem. Když je totiž dlouho odpojená, začne blbnout po delším zapnutí..

Od: mkat®
Datum: 20.02.16 15:20

Niekedy sa takto prejavovalo rušenie zo siete.Keď ste zapli neodrušený vysávač alebo mlynček na kávu,a pod.Takto by mohol rušiť aj nejaký vadný (pulzný ) zdroj z nejakého zariadenia.Keď naskočí to rušenie nezapne sa vám niečo?(chladnička)

Ak máte možnosť skúste zapnúť telku niekde inde.U známeho,atd.A ak to bude aj tam robiť ,tak odniesť do servisu a nenechať sa odbiť.

Datum: 20.02.16 16:37

Nějaké změny jsem vůbez nezaznamenal, že by se např. něco zaplo, zkusím sledovat.

A rušení ze sítě jsem taky nějak nepostřehl..udělá se někdy i když zrovna nikdo nic nezapíná. Zkusím poslat foto do servisu s popisem závady a uvidí se.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.