Jak vyrobit světelný řetěz

Od: Datum: 24.11.12 00:00 odpovědí: 1 změna: 24.11.12 16:24

Dobrý den.

Vím, že zde radí i spousta lidí ohledně svého povolání či zaměření, proto jsem se rozhodl na Vás obrátit.

Jelikož po dlouhé době na domku bydlím v bytě, začínám se pomalu nudit, rád bych něco kutil. Proto mě napadlo, co takhle si vyrobit světelný řetěz, když budou ty Vánoce.

Co byste pro výrobu použili? LED, mikrožárovky? Vím už, že LED jsou o něco dražší a hlavně je potřeba vybírat přesně podle rozptylu, aby nesvítili v roszahu 30°. Je jedno, jaký bych použil kabel?

Pokud Vás cokoliv napadne, budu rád za rady

S pozdravem

Westiik


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.12 16:24
avatar

Osobně dělám takovéto řetězy vždy své babičce, která dělá různé Vánoční dekorativní předměty, včetně stromků, avšak malých rozměrů. Dělám to ze zbytku LED světelného venkovního řetězu, kde jsou LED s hranolem, protože se mi jeden rozbitý dostal do rukou, tak jsem ho takto zužitkoval. Klasické barevné můžete zhotovit i z obyčejných barevně zakalených LEDek ( http://lhotsky-elektro.kabel1…ory_id=23&Treeid=386&Itemid=2 ). Vysoce svítívé s čirým pouzdrem bych zas až tak moc nedoporučoval, mají spíše bodový charakter, ale tyto použít můžete ( http://lhotsky-elektro.kabel1…ory_id=25&Treeid=378&Itemid=2 ). Na řetězy se používají LED které mají uvnitř hranol, ale bohužel jsem je ještě samostatně nikde nenašel prodávat (pokud někdo víte, pošlete mi prosím odkaz), tímto problémem jsem se zabýval zhruba před 14 dny.

Pokud si to dobře spočítáte, stejně zjistíte že "bastlit" by mělo smysl maximálně nějaký ovládací obvod, nebo třeba jen Vánoční hvězdu za okno (např. tuto http://www.paja-trb.unas.cz/e…onstrukce/hvezda_menivec.html ), neboť řetěz dělaný podomácku by se nejspíš 2x prodražil

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.