Problém s mikrofonem na sluchátkách

Od: Datum: 15.02.16 21:29 odpovědí: 3 změna: 16.02.16 10:47

Dobrý den, potřeboval bych poradit, koupil jsem si sluchátka s mikrofone, takže Zelený + růžový jack, ale mám jen jedno místo pro jack, tak jsem si koupil Ten jack, který vám dá 2in1 když to takhle řeknu. Zapojil jsem to, je to v pořádku, ale najednou, podle instrukcí internetu co jsem možně hledal, nemůžu najít v Zařízení pro přehrávání ani v Zařízení pro záznam, tu ikonku se sluchátky, kde se nastavuje na tom ten mikrofon, nevím jak jinak to popsat, z toho co jsem napsal to snad nějak pochopíte.
Děkuji
Honza.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.16 06:40

Opravdu nebudou fungovat sluchátka i mikrofon v jednom výstupním sluchátkovém jacku, i když jsou zapojeny mechanicky asi přes něco podobného http://www.datart.cz/Konektor…dvojka-jack-3-5mm-stereo.html Pokud je tam jen jeden konektor jack, bývá to zpravidla výstup na sluchátka; mikrofon tam nemá co dělat. Pokud se jená o notebook, zapojil bych jenom konektor sluchátek a využil vestavěný mikrofon. Spekuluji, z otázky není jasné, o jaké PC? se jedná. Dej víc informací...

Ohodnoceno: 0x

Od: janhrbek
Datum: 16.02.16 10:47

Děkuji za odpověd, podám více informací, jack sem koupil : 3.5mm 4-pin plug to 3.5 mm stereo + microphone sockets cable, 0.2m

Notebook mám od Lenova, ségra má skoro stejný, koupila si ten jack, a šlape jí to dobře..

Datum: 16.02.16 06:57
Musíte mít redukci na 4-pólový jack,například viz odkaz:
https://m.eva.cz/zbozi/69705/…-4pol-2x-jack-zasuvka-3-5-mm/
Nebo si pořídit sluchátka přímo s 4-pólovým Jackem.
Potom budou fungovat sluchátka i mikrofon přes tu jedinou zdířku.
Případně,pokud máte notebook,udělat to tak,jak radi kolega,zasunout pouze konektor pro sluchátka a použít vestavěný mikrofon.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.