Problém s opravou

Od: Datum: 15.02.16 20:29 odpovědí: 8 změna: 15.02.16 22:41

Dobrý den, mám problém s mobilním telefonem známé. Byl jsem na oslavě se synem a on strčil do stolu a shodil mobilni telefon známé na zem( betonová podlaha). Telefon následkem pádu utrpěl poškození displeje a zadního krytu, kdy se odštípl kousek rohu. Na syna se vztahuje pojistka (na blbost). S pojišťovnou problém nemám, doporučili mi obstarat si nějaký papír o neopravitelnosti telefonu či nerantabilitě opravy. Ale problém je v tom, že v opravně mobilních telefonu mi jakýkoliv papír odmítají dát. U telefonu by vyměnili displej i kryt, ale protože je telefon prakticky nový a má téměř dvouletou záruční dobu, tak po této opravě by telefon ztratil záruční dobu a tudíž i hodnotu.

Známá odmítá takovouto opravu a chce telefon v takovém stavu jaký byl před tím, tudíž funkční a v záruce.

Prosím o jakoukoliv radu, nebo mi nezbyde nic jiného než jí koupit telefon nový a pojistku zrušit, protože jak zatím vidím je úplně k ničemu, děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.16 21:00

Dobrý den, tipuji že na mechanické poškození displeje se záruka nevztahuje (prodejce by ji neuznal), takže bych to asi řešil servisem a následným proplacením opravy z vaší pojistky.


doplněno 15.02.16 21:10:

Ano, buď sehnat papír o neopravitelnosti nebo opravit se ztrátou záruky, obojí by měla pojišťovna akceptovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.16 21:08

Běžte do jiného servisu, kde vám papír o nerentabilitě vydají! Za toto se platí, mně to stálo cca. 250kč. A poté pošlete na pojišťovnu.


doplněno 15.02.16 21:17:

Když budete mít papír ze servisu, že je oprava nerentabilní, pak by vám měla pojištovna vyplatit plnění v hodnotě nového telefonu v době plnění. A vy můžete za tyto peníze koupit telefon nový s plnou zárukou a dát ho známé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kreematornik
Datum: 15.02.16 21:14

Já byl ve dvou servisech, ani v jednom se se mnou o nějakým papíru nechtěli bavit.

Od: kreematornik
Datum: 15.02.16 21:11

No,ale šahne do toho servis a tudíž celá záruka na telefon od prodejce padá.

Datum: 15.02.16 21:07
avatar

Jaký je to telefon a jaký servis?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.16 21:20
avatar
Pokud to poslete do autorizovaneho servisu (pro vetsinu telefonu britex) tak vam musi zaruka bezet dal. Nebot v pripade zaruky to opet pujde do autorizaku.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.16 22:16

Pak je tu ještě taková ošklivá možnost, kterou někdy využívají i prodejci, kteří nechtějí řešit problémy s lehce poškozeným zbožím, že se to poškodí ještě jednou a pořádně, aby to prostě bylo zaručeně neopravitelné. V případě telefonu spadlého a rozbitého na oslavě by se asi nikdo nedivil, kdyby byl ještě prolitý vínem. Takový už se fakt opravit nedá..


doplněno 15.02.16 22:52:

Já to celkem chápu, protože opravovaný telefon už nikdy jako nový není a hlavně je tam dost vysoká pravděpodobnost, že už vše nemusí být OK. Už bych mu prostě nevěřil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 15.02.16 22:41

Záruku by neztratil - při reklamaci vady by prodejce musel prokázat, že vada byla způsobena opravou.

Nechte opravit, tel. bude funkční a v záruce, opravu zaplatí pojišťovna (pozor na zvýšení pojistného - spočítat). Pokud chce nový tak starý si nechte, ale chtěl bych doplatit rozdíl v hodnotě nový X použitý (nový nebyl, takže plnou hodnotu už nemá)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.