Proč vypadává jistič?

Od: Datum: 12.12.12 19:17 odpovědí: 4 změna: 12.12.12 21:02

Dobrý den,potřebuji poradit,nebo názor,co může způsobit že u třífazového motoru simens který pohání vrtuli cca.jednou za týden vypadne jistič,při každodením provozu.Jistič a připojení je vše jak má být,rok fungovalo bez problému.Kde mohla vzniknout závada?,je třeba změřit odběr při zapnutém motoru?mám kleštový ampermetr,ale nevím co na něm nastavit abych změřil odběrový proud,a jak je označen na štítku abyh to mohl porovnat?nebo je jistič rozbytý,jak zjistit jestli je plně funkční?Moc děkuji za odpověd


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.12.12 19:27
avatar

Je ok vypinaci charakteristika jistice co tam ma podle vyrobce byt?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janpetr*
Datum: 12.12.12 19:54

ano

Datum: 12.12.12 20:14
avatar

A jak je ten jistič starý? ... opravdu má charakteristiku C? ... Být vámy bych zkusil nový jistič... popřípadě motorovou spoušť? ... jaký má příkon onen motor? ...jakou hodnotu má váš jitič pro onen motor? ..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.12 21:02
avatar

Vypínací charakteristika jističe by mohla být na vině jedině když jistič vybaví (spadne) při zapnutí motoru.

Klešťový ampérmetr má jistě jeden (spíš víc) proudových rozsah(ů), maximální měřený proud pro každý z nich udává přepínač. Při měření uchopíme měřený vodič (jeden) tak, aby byl uvnitř uzavřených "kleští"- magnetického obvodu ampérmetru. Je-li uvnitř více vodičů, ampérmetr ukazuje vektorový součet proudů, které jimi protékají. Vzhledem k tomu, že běžně není přístupný samostatný vodič každé fáze zvlášť, je měření určeno spíše osobám znalým.

Jistič by mohl také vybavovat z důvodu zvýšené provozní teploty okolí (mezní zatížení vlastní + sousední jistič). Popř. je vadný a potřebuje výměnu.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.