Mam tel.cat s15q.Pri telefonovani se nezhasin

Od: Datum: 07.02.16 13:13 odpovědí: 2 změna: 07.02.16 14:38
Při telefonovani se nezhasne displej a TP ho uchem bud vypnu nebo nájezdu do nějaké aplikace.Ví n
ěkdo co s tím?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.02.16 13:24
avatar
Tuhle funkci v mobilu má na starosti proximity senzor. Buď je vadný nebo se ti ho podařilo nějak vypnout zásahem do nastaveni.
Tím pádem máš před sebou následující postup.. Prohrabat se nastavením jestli náhodou někde nastavení proximity nenajdeš. Pravděpodobně ale nenajdeš, takže zálohovat důležitá data a pak uvést telefon do továrního nastaveni.
Když ani to nezabere tak pak je na řadě reklamace.
doplněno 07.02.16 13:28: Nedávals na displej fólií nebo nějakou "ozdobnou" nálepku? Stačí aby se fólie nalepila o milimetr špatně a senzor se zakryje nebo rozhodí.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.02.16 14:38

Z google play si stáhněte aplikaci pro kontrolu proximity senzoru. Např: http://play.google.com/store/…d=com.tigermonster.proxfinder

Přibližujte dlaň k horní části displeje cca od 30 cm až k těsné blízkosti. Aplikace vám bude ukazovat, jestli telefon ruku "vidí", nebo ne. Pokud ne, může být poškozen, rozkalbrován (na GP jsou aplikace preo kalibraci, ale každý foun to má jiné), nebo něčím zastíněn (přelepka přední kamery, prach v přístroji - zde snad ne). Jedná se o optické čidlo, pokud máte např. tmavé vlasy, jeho citlivost klesá.

Pokud čidlo funguje dobře (tedy reaguje cca v rozmezí 5..10 cm), ale při hovoru displej nezhasíná, pak je to někde nastaveno v menu, nebo to rozhodila nějaká nainstalovaná aplikace.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.