Samovolné zapnutí mobilních dat

Od: Datum: 03.02.16 13:56 odpovědí: 6 změna: 24.10.16 18:43

Dobrý den,

prosím Vás,

mám mobil Lenovo Vibe p1m. Mám ho nový od Vánoc se systémem Android. Mobil funguje perfektně. Ale zaplatila jsem si, že mohu používat mobilní data. A mám problém s těmi daty. Už několikrát jsem zazanamenala, že se mi samovolně zapnula. Měla jsem např. mobil v kapse nebo v pouzdře a nic jsem s tím nedělala. Nebo i v noci, stane se mi to to samé. Vždycky pak musím jít do nastavení, zmáčknout přenesená data a ty mobilní data ručně vyponout. Nejhorší je, ale že to jede přes celou noc, a pak mám třeba ty data už vyčerpaná a baterka je je z pulky vybitá. A pak je v terénu nemohu použít když to nutně potřebuju. Zkoušela jsem hledat na netu informace např. tady: http://androidforum.cz/viewtopic.php?t=54199&p=761635 ale nic nového jsem se nedozvěděla. Takže se Vás chci zeptat, jak tento problém vyřešit, abych se mi ty data sama od sebe nezapínala? Má někdo podobné zkušenosti (jak jste je řešil/a?)

Děkuji moc za Vaše odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.16 14:05
Ohodnoceno: 0x

Od: iv®
Datum: 03.02.16 14:23
Já jsem řešila podobný problém. Nakonec jsem zjistila že mám v mobilu vir. Stačilo stáhnout antivirus. Vše zase klape jako dříve.

Od: vojtal
Datum: 03.02.16 18:18

Vir maže poslední aktualizace systému. Tu nainstalujete v nastavení -> informace o zařízení -> aktualizace systému. Poté by mělo být vše v pořádku. Vojta, Lenovo Ambasador

Od: kristyy
Datum: 03.02.16 18:59

Děkuji za VAše ohlasy, zkoušela jsem všecky za zmiňovných rad. Zatím nic nepomohlo. Teďka jsem zkoušela tu aktualizaci, tak doufám že to zabere. Kdyžtak se opět ozvu

Od: lenka2608
Datum: 24.10.16 12:55
Dobry den, mam ted uplne stejny problem jako jste mela vy, a i stejny telefon, povedlo se vam to nakonec vyresit, aby se data sama nezapinala?

Od: akym®
Datum: 24.10.16 18:43

A nedělají to právě ty aktualizace? Jestli je máte nastavené automaticky? Nastavte je na ručně a spouštějte jen někde v kavárně s vypnutými mob. daty a přepnutá na jejich wi-fi.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.