Nahradní díly k pračce

Od: Datum: 01.02.16 14:45 odpovědí: 8 změna: 02.02.16 20:22
Dobrý den, zlobí mě pračka konkrétně programátor, během praní se pračka zastavuje, chtěl jsem se po něm poohlednout a bohužel na internetu jsem toho moc nenašel ani na stránkách výrobce, prosím tedy zkušenější jestli by mi nepomohli. Pračka je značky AEG-Electrolux Lavamat 47330. Děkuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 01.02.16 14:50

Zkuste Lavamax, servis kousek od metra Pankrác v budově bývalé továrny Jawa na Budějovické, kde jinde by mohli mít náhradní programátor, než tam. Nebo si dohodnete opravu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kukuc
Datum: 01.02.16 15:02
Děkuji za odpověď, ale bohužel na jejich stránkách jsem nic nenašel.
Od: host*
Datum: 01.02.16 15:27

Na stránkách výrobce najdete mimo jiné i kontakt, kde se můžete domluvit přesněji, nechci jim tu dělat reklamu, chci vám nabídnout radu. Zřejmě víte, co máte na pračce rozbité, na dílech je Produktové číslo (PNC)*, podle kterého se dá objednat konkrétní díl. Programátor může mít i víc dílů, například Volič programů pračky (to je to s knoflíkem), Zadávací a vyhodnocovací elektroniku pračky (bílý plastový podlouhlý plastový díl s deskou elektroniky uvnitř a konektory pro připojení), nebo jenom osazenou desku plošných spojů Elektronická obvodová deska pračky , Spínač programů pračky, který vypadá jako plechová krabička s osičkou na desce plošných spojů, atd. Náhradní díly jsou drahé, asi si dobře zjistíte, která část je vadná, nebo si ji necháte opravit ve značkovém servisu, nebo servisu, který si bude umět správný náhradní díl objedat a hlavně vám bude ručit za kvalitní provedení opravy.

*Citace: PNC tvoří 9 cifer. Upozorňujeme, že některé spotřebiče mohou mít ještě dvě dodatečné cifry. V tom případě prosíme o zadání celého čísla produktu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kukuc
Datum: 01.02.16 17:55
Děkuji za pomoc. A nevíte co by to mohlo způsobovat?
Od: host*
Datum: 01.02.16 18:05

Těžko hádat. Možná se vám na displeji objeví nějaký kód závady, proč se zastavuje. Kódů je víc a v návodech bývají vysvětlivky.. Někdy se pračka zastaví protože není puštěný přívod vody, někde se nedočká ohřátí na požadovanou teplotu, atd. atd... Zkuste konzultovat nějakého servisáka u vás v okolí, náhradní díly se zřejmě dají objednat. Viz předchozí odpověď.


doplněno 01.02.16 19:33:

Zkuste se podívat na stránku, kde jsou chybové kódy a příčina, proč se zobrazují: viz http://bastlman.wz.cz/2010/08…/AEG-Lavamat-error-codes.html a pak se podívejte na chybový kód na vaší pračce, pokud se vám nějaký zobrazuje.

Nejlépe bude, když vaši závadu popíšete třeba telefonicky nebo e-mailem servisu, třeba zrovna Lavamax, a dohodnete se s nimi, jak nejlépe postupovat, abyste třeba sám nekoupil náhradní díl, který byste pak nepotřeboval a potřeboval jiný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.16 19:44
avatar

Díval jsi se na tyhle stránky? Zadáš tam výrobní číslo tvý pračky a pak si jen vybíráš co potřebuješ.

http://nahradnidily.aeg-electrolux.cz/category/Praní/Pračky/Knoflíky+&+Ovládací+prvky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kukuc
Datum: 01.02.16 21:14
Ano přesně na tohle, tam jsem začal hledat.
A ještě k té pračce, je normálně funkční, ale dělá to tak že třeba 6x vypere dobře a pak se uprostřed programu zastaví vypnu a zapnu a pokračuje a zase vydrží pár praní a pak zase znova.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.