Jak zapojit kabel

Od: Datum: 01.02.16 14:22 odpovědí: 2 změna: 01.02.16 14:27
avatar
Poradí mi odbornik jak to mohu zapojit? Koupil jsem iTec externi box MySafe Backup USB pro 2,5" SATA HDD a při vybaleni zde byl rozdvojený kabel USB ( v mini návodu vůbec není o tom zmínka) jak toto zapojit do notebooku. Pŕikládám foto a děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.16 14:27
avatar

stačí zapojit ten "hlavní" (ten ze kterého jdou dva kabely). Ten ocásek s druhým je navíc pro případ, že by někde byl problém s napájením disku z jednoho USB (slouží tedy jen jako pomocný na napájení). Osobně jsem ho nikdy nepotřeboval.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 01.02.16 14:27

Není rozdvojený, ale zdvojený. Vysvětlení je prosté. Z dostupných informací má napájení z USB 2.0 napětí 5 V a maximální odběr proudu 0,5 A, tedy P = U . I = 5 . 0,5 = 2,5 W a pokud má nějaké externí zařízení větší příkon, například externí disk při rozběhu, potřebuje alespoň krátkodově odebrat vyšší proud.

viz například specifikace USB 2.0 ve https://en.wikipedia.org/wiki/USB

To se někdy řeší tím, že se napájí ze dvou USB konektorů, které mají každý opět 0,5 A maximální odběr proudu. Což je zřejmě váš případ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.