Pračka nejde zapnout

Od: Datum: 01.02.16 07:32 odpovědí: 7 změna: 01.02.16 22:00

Dobrý den, prosím radu o jakou závadu by mohlo jít. Po zapojení pračky (Whirpool AWE 7729) do sítě a snaze vybrat program, se pračka se jeví, jako když do ní nejde proud - vůbec se nerozstvítí diplej. Zásuvka je ale funkční. Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.02.16 07:43
avatar

Dobrý den, je to nové zapojení pračky (i na vodu) nebo je to starší pračka, která dříve fungovala? Jsou dvířka uzavřená? Postupujete podle návodu? Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.16 07:56

Máš velice slabý (stručný) popis, ze kterého se dá usuzovat na druh závady.

Může být například přerušený vodič v přívodní šňůře, nebo zničený hlavní vypínač (vypálený), nebo poškozený spínač uzavření dvířek, nebo špatný programátor nebo vadný displej nebo ...

Zavolej někoho kdo se opravami baví a ten ti třeba zjistí, kde přesně je závada. A potom se rozhodneš, jestli zavoláš opraváře nebo budeš šetřit na novou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: harmi
Datum: 01.02.16 08:50

Děkuji za odpověď. Pračka je půl roku po záruce (t. zn. 3,5 roku stará). Až do této soboty prala bez problémů. Po posledním praní v sobotu displej vůbec nesvítil - neoznamoval ani konec programu. Pak už nejde zapnout. To je jen na doplnění dotazu.

Datum: 01.02.16 22:00
avatar

Byly v provozu, prala až 3,5roku? A je taky tak stará? Vyrobena v roce 2011 - 2012? Pokud tomu tak je, pak je to v pořádku z hlediska výrobce; jeho výrobek má v dnešní době vydržet po dobu záruky (někdy i pár týdnů déle) a pak si spotřebitel má koupit spotřebič nový, který bude mít zase omezenou životnost a na který bude mít zase záruku po nějakou dobu. Berte to jako skutečnost dnešní doby, pryč jsou časy, kdy se vyrábělo kvalitně a na desetiletí, např. jedna z prvních praček Gorenje, která byly v provozu od listopadu 1973 do roku 2006; byla "odložena" funkční (nyní je na chalupě), akorát jsme předělávali byt a jaksi se už tam "nehodila". A když jsme před dvěma lety vybírali kombinaci chladnička - mraznička a dal jsem se do řeči s prodavačem (neměl tam kromě mne momentálně nikoho, tak se mi mohl věnovat); ukazoval řadu těchto výrobků různých značek s tím, že odešly "těsně" po záruce. Vypadaly jak nové, ale nefunkční, oprava nerentabilní, mnohdy nemožná (netěsnost trubek v izolaci..). Sám prodavač měl z toho dost divný pocit, bylo to na něm zřejmé i z řeči, když třeba takový výrobek koupili nedávno třeba důchodci...Možná u vaši pračky to bude nějaká drobnost - kéž by - dejte posoudit servisním technikem za nějaký poplatek a pak se rozhodnete...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.16 10:31

Tipuju to na závadu řídící jednotky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 01.02.16 10:40

Chce to servismana. Dle dotazu vy na to nemáte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.16 10:53
avatar

Dle popisu a vzhledem k těsnosti po záruce - zavolejte Elektrikáře.

Vy si podle popisu s technikou příliš nerozumíte a těžko usoudit takto od monitoru o co vlastně jde, i kdybychom na to nakonec nějakým zázrakem přišli tak popisovat jak to opravit takto asi není možné. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.