Zablokování telefonu

Od: Datum: 29.01.16 22:22 odpovědí: 5 změna: 31.01.16 15:07
avatar

Dobrý den.Na smartphonu Prestigio 4400 jsem zkusil jen tak pro zajímavost nastavit takovou tu funkci pro nevidomé.To jsem si tedy dal.Telefon se totálně zablokoval.Pokaždé když klepnu na něco na obrazovce kde je tapeta,tak se to místo označí žlutým rámečkem a to je vše.Když chci třeba stáhnout obrazovku odshora,zase jen úzký žlutý rámeček.K tomu rámečku je ještě zvukový tón.Když bych chtěl telefon vypnout dlouhým stiskem,objeví se sice nabídka,ale když klepnu na vypnout nebo reboot,tak zase se to jenom zarámuje a nic.Ani dlouhý stist nepomáhá.Pouze když vyndám baterii naostro,tak se telefon vypne,ale po zapnutí je to stejné.Poradíte někdo co s tím?Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.16 13:50

Dostanete se alespoň do nastavení?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.16 14:05
avatar

Dobrý den.To je právě to,že ne.Nedostanu se z hlavní obrazovky nikam.Když kliknu na obrázek na ploše,zarámuje se žlutě obrázek.Když kliknu na kroužek se šesti tečkami(menu),tak se zarámuje ten.Musel jsem SIM přendat do jiného telefonu,protože si s tím nevím rady.Také když chci telefon vypnout nebo restartovat,tak když klepnu na nějakou z možností,tak se zase zarámuje,ale vypnour nebo restartovat nejde.

Datum: 31.01.16 14:22

Dobrý den, režim pro nevidomé se aktivuje v nastavení - usnadnění, aplikace se také nazývá TalkBack, ale pokud se do něho nedostanete, asi nezbývá jiná možnost než hard reset. Když kliknete např. na nějakou ikonu, ozývá se nějaký zvuk/hlas?


doplněno 31.01.16 14:49:

Našel jsem ještě tuhle radu http://androidforum.cz/jak-vy…pro-slepe-t41851.html#p578009

Při nejhorším by mohl jít udělat hard reset, myslím že postup bude stejný jako je tento http://www.hardreset.info/dev…restigio-multiphone-4500-duo/ Ale přijdete o uživatelská data!


doplněno 31.01.16 15:17:

Výborně, gratuluji a pěknou neděli s funkčním telefonem! :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.01.16 14:40
avatar

Hlas s neozývá,pouze zvuk.Já to právě ale resetovat nemůžu,protože se nikam z hlavní obrazovky nedostanu.Když dám vypnout telefon(dlouhým stiskem)tak se objeví nabídka reboot a vypnout.Ale ať klepnu na kteroukoli,tak se jen orámuje,vydá to zvuk,ale nevypne se ani nerebootuje.Já jsem to zapnul v tom nastavení→talkback jak píšete,ale nemůžu se tam dostat,abych to zase vypnul.Nedostanu se ani na tovární nastavení.Když vytáhnu natvrdo baterii,tak se telefon samozřejmě vypne ale po znovuvložení baterie je to stejné.

Datum: 31.01.16 15:07
avatar

Tak se povedlo podle 1.odkazu,kde to popsala ta paní,co se jí to také stalo.Je to jednoduché,ale musí se na to přijít.V manuálu o tom není zmínka.Je tam jen popsaná ta funkce.V každém případě děkuji za pomoc.Hezký den.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.