Jak postupovat pri vymene pojisteneho mobilu

Od: Datum: 29.01.16 15:45 odpovědí: 2 změna: 29.01.16 15:52
Dobry den, zakoupil jsem si mobil a nechal ho v Planeu Elektru pojistit proti poskozeni za 1500,- . Tyden po koupi mi spadl na kanal pred domem, a displej vubec nereaguje. Na prodejne mi dva mladi nezkuseni prodavaci odmitli vydat novy telefon, na ktery mam narok, s tim ze se mam obratit na firmu ktera poskytuje pojistku. Jak mam postupovat, aby mi dali v Planeu novy mobil? Dekuji
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.16 15:47
Tak snad máte nějakou pojistnou smlouvu s nějakou společností, a na tu se musíte obrátit. Určitě tam bude taky nějaký kontakt.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.01.16 15:52

Nový telefon vám nedají. Měli s vámi sepsat nějaký protokol, přístroj odeslat k posouzení, zda se telefon vůbec vyplatí opravovat - toto stojí asi 300kč, což hradíte vy, pokud se to vyplatí opravit, tak vám přístroj opraví, vy zaplatíte spoluúčast.

Pokud se rozhodne, že se nevyplatí tel. opravit, tak vám pojišťovna vyčíslí, kolik vám vyplatí - cena telefonu v době poj. události - platba za posouzení. U České pojišťovny vám část peněz vyplatí a zbylou část vám pošle až poté, co zašlete fakturu od nového mobilu, který si zakoupíte.

Měl jste smůlu, že se na prodejně sešli všichni nezkušení. Na druhou stranu mně překvapuje, že když jste si tel kupoval a pojištoval, tak jste se nezeptal, jak to pak probíhá při poj. události.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.