Pohybové čidlo na schodiště paneláku

Od: Datum: 28.01.16 17:08 odpovědí: 4 změna: 28.01.16 22:33

Máte někdo, prosím, osvědčené čidlo, které by rozsvěcovalo individálně světlo na jednotlivém podlaží? Nahlížel jsem do diskuzí na jiných portálech a dle nich čila typu RADAR se moc neosvědčují (berou i pohyb "za dveřmi" a vyladění je prý na nervy). Pokud máte někdo dobré skušenosti s PIR čidlem, tak s jakým typem?

Pro upřesnění: jedná se o klasický panelák bez výtahu, světla jsou na plechové stoupačce v rohu schodiště (ty bychom chtěli zachovat). Dosud světla ovládána klasicky relém v suterénu.

Děkuji za radu i odpověd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.16 17:11
avatar

Na každém PIR čidlu se dá citlivost na pohyb vyladit, pokud jsou dveře nějaké průhledné tak každé PIR čidlo ho vyhodnotí jako pohyb a sepne obvod. Žádné pohybové čidlo není 100% a občas zareaguje na nesprávný podmět.

Klasické relé v suterénu je nejspíše schodištový automat ne?

Nezapomínejte že veškerou montáž a servis v elektrické síti by měla provádět osoba s příslušným elektrotechnickým vzděláním a oprávněním.

Pokud takovou osobu kontaktujete určitě společně najdete to nejideálnější řešení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 28.01.16 17:44

Chce to vyzkoušet alespoň na jednom patře pokrytí záběru čidla. Největší hloupost je pokrýt pouze prostor patra a nešťastník jde tmavým schodištěm nahoru až do patra, kde ho zachytí čidlo a rozsvítí. Čidlo se dá namířit i dolů po schodech a částečně i v rovině, ale záleží na prostorové dispozici, aby se pokryl skutečně každý prostor a nestalo se, že by se šlo nahoru nebo dolů potmě. Mnohá čidla mají záběr 120° i víc, ale chce to vyzkoušet a pak teprve udělat čidla v celém domě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.16 18:38

Nainstalujte osvětlení LEDkami do stávající instalace a rozsvěcejte celé schodiště soumrakovým čidlem nebo hodinami. LEDky mají tak malou spotřebu, že se rozdělení na patra a řízení čidly nevyplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.16 22:33
avatar

LED-ky jsou řešení, ale...už teď se u nás objevují v armaturách vadné žárovky, které tam domovník jako dobré nemontoval..jsou od jiného výrobce, jiné výkony,...a co teprve LED-ky, jak dlouho tam budou...vím, je to o lidech...a uhlídat se to dá jen částečně..jinak čidlo PIR, ale ne s "rádiovým signálem" - to znamená ne MW, každopádně klasické. Odpovědi najdete i zde http://www.e-light.cz/zprava/…leni-schodiste-bytoveho-domu/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.