Nouzové osvětlení

Od: Datum: 27.01.16 19:05 odpovědí: 1 změna: 27.01.16 20:45
avatar

Potřebuji vysvětlit elektrické zapojení v následujícím případě.

Je kolektor kde je 20 svítidell (svítidlo obsahuje 2 trubice , jedna trubice funguje jako klasické svítidlo a druhá trubice se rozsvítí jen při výpadku proudu)

Na obou koncích kolektoru je zelený tlačítko pro zapnutí a červený tlačítko pro vypnutí.

Takže tedy...Pokud stisknu zelené tlačítko rozsvítí se v každém tělese 1 trubice. Pokud stisku červené tlačítko všechno zhasne.

Moje otázka zní,proč se po vypnutí světel spínačem nerozsvítí druhá trubice,ale rozsvítí se až když vypadne proud v celém kolektroru resp.vyšroubuji pojistku "světla v kolektoru".

Ke svítidlům vede pouze 1 kabel.

Přitom pokud vezmu to samé svítidlo a zapojím ho přes flexo šnuru do zasuvky,tak svítí 1 trubice...nechám chvíli svitit...vypojím ze zásuvky...svítí druhá trubice.

Proč se tedy druhá trubice v kolektoru při vypnutí spínačem nerozsvítí? Vždyt přece napětí v nouzáku není,když 1 trubici spínačem vypnu ne?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: gumid
Datum: 27.01.16 20:45

Vypínáš to vypínačem onoho světla a né domovního rozvodu. V práci máme podobná svítidla. Ze světel vede sběrnice na tlačítka a všechna svítidla mají stálý přívod, který je krmí i při zhasnutém stavu. Aktivují se tlačítky a ne fází v elektrointalaci na krmení samotné lampy. Proto elektronika ví, že je živená stále i když nesvítí světlo.

Možná jsem to napsal blbě a složitě, ale podobně fungují bezdotykové spínače na DO od BEN elektronic. Vyměníš strojek vypínače, kde jsou dva dráty fáze a světlo.

Elektronika uvnitř funguje, protože je zapojené v serii s žárovkou, která jí dělá nulák a uzavírá okruh. Stejně jako svítí doutnavka ve vypínači při zhasnuté žárovce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.