Ruční šlehač - netočí se obě vrtule stejně

Od: Datum: 26.01.16 20:40 odpovědí: 4 změna: 18.02.16 20:39

dobrý den

máme doma ruční šlehač Bravo, už cca 4roky, vše ok. Včera jsme zjistili že po nandání metliček se jedná točí normálně a druhá spomaluje, zadrhává. Po vyndání metliček a zapnutí, se obě "kolečka" (do kterých se zacvakavaji ty metličky) se točí stejně, žadná nespomaluje. Pouze je to vidět s metličkou.

čím to muže byt? opotřebované ozubené kolečko od jedné metly? ale žeby bylo pouze jedno opotřebované a druhé ne? něco jiného? rozebrat to dokážu, klíč mám, ale co pak dál? díky za rady

edit: omlouvám se za špatný název v názvu, nejde opravit :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.16 20:52

Není část metly uvolněná? Mohla se pootočit oproti ose. Pak se metly mohou dřít o sebe. Nasaď metly a zkus je roztočit ručně.

doplněno 26.01.16 23:54:

Pohon obou metel je napevno spřažený. Nasaď metlu postupně do jedné a druhé díry a tím motorem musí jít otočit. V obou. Nebo musí být poznat problém. Pro rozsypání toho spřažení tam moc místa není, ale stát se může.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.01.16 23:42

s jednou nelze hybat, s druhou jo, je volna, trošku doleva doprava jde

kde je problem?

Datum: 31.01.16 11:53

tak ten plastový šnek je totálně sjetej, takže bych si to chtěl vyměnit. Stojí to pár korun (zjištěno) ale potřebuji odšroubovát tyt 2 šroubky, ale ani za nic nejde s tím hnout. A ani kdyby byl opačný závit taky nejde ani ťuk. A už se mi stalo že šroubovák mi "tzv přeskočil" a jak to "přeskočí! ještě jednou tak to už neodšroubuji ničím, bude to "kulaté"

ach jo, jak to odšroubovat?dalo by se to odvrtat? to je asi moc velký šroubek na to, že?

napadá vás něco? děkuji

Datum: 18.02.16 20:39

vyřešeno, koupeny nové 2 plastové vrtule a jede to paradně. díky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.