Melodie k zvonku

Od: Datum: 25.01.16 17:06 odpovědí: 6 změna: 25.01.16 17:24

Ahoj, potřeboval bych si něco vyrobit aby když někdo zmáčkne zvon. tlačítko tak aby to pustilo nějakou melodii nebo tak něco. Myslel jsem že by tlačítko bylo připojeno kabelem. Neměl by někdo nějaké schéma nebo my nenapsal návod? Mockrát Děkuji .

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.01.16 17:12
Ohodnoceno: 0x

Od: ladaaaa
Datum: 25.01.16 17:14

Jo vim, že se to prodává, ale chtěl bych si to udělat sám. :)

Od: host
Datum: 25.01.16 17:20

No když si to chcete udělat sám, tak koupíte integrovaný obvod, repráček, držák baterie a trochu dalších součástek a máte hotovo. Klasika už dlouho let byl UM66T, viz například http://www.retroraj.cz/shop/?zbozi=1305

Nebo když si s tím chcete pohrát, tak třeba http://www.mlab.cz/Designs/MB01B/DOC/HTML/MB01B.cs.html

Datum: 25.01.16 17:15

Na Internetu jsou toho mraky, stačí do vyhledávače zadat "melodický zvonek". Tady jeden příklad z mnoha.

doplněno 25.01.16 17:20:

Tady je schéma (mimo jiných) na amatérský zvonek ze staršího časopisu "Amatérské rádio" i s vysvětlením funkce obvodů.

doplněno 25.01.16 17:33:

Host - Mám koupený melodický zvonek s 21 melodiemi už nějakých 20 let a ještě se mi nestalo, že bych ho přeslechl, protože čekám jinou melodii. Výstup jsem upravil a rozvedl do několika místností, takže ho spolehlivě slyším v celém bytě.

Kdysi jsem si sám vymyslel a vyrobil melodický zvonek z telefonního 52 polohového řadiče a několika relátek. Melodie jsem do něj musel "nahrát" ručně a pak ladit jednotlivé tóny podle foukací harmoniky. Uměl 4 melodie. Fungovalo to, ale byl to rachot jak v telefonní ústředně *smich*. Pak jsem použil staré digitální hodinky jako zdroj 7 melodií a k nim jsem připojil zesilovač ze starého rádia (nový se mně nechtělo stavět). Tenhle zvonek sloužil nějakých 15 let (teda pokud vím, pak jsem se odstěhoval).

Od: host
Datum: 25.01.16 17:16

Tohle se prodává už dávno, ale je to úplně nepraktické. Hodí se to do obchodu, kam chodí málo lidí, aby prodavač i zákazník slyšel, že zákazník vešel dovnitř a prodavač mohl vyběhnout zezadu, pokud není za pultem a zákazník věděl, že se už o něm ví.

Navíc nepoznáte, kdo jde. Pošťák zvoní dvakrát, někdo jenom cinkne, když někdo pospíchá honem honem domů, tak zvoní jako na poplach, někdo zvoní krátce, dlouze, někdo třikrát, takže doma poznáte už podle zvonění kdo jde. Což u melodického zvonku nebo gongu nepoznáte. Navíc, když budete mít víc melodií, tak nebudete mít vycvičený reflex na to, že někdo zvoní, protože budete připravený na jednu melodii, na kterou jste zvyklý. A ještě navíc, když budete mít tlačítko někde, kde to zvonící návštěva neuslyší, uslyšíte to jenom vy, tak z toho, že máte líbivou melodii, nic nemá.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.