Obnova smazaných fotek na HDD Verbatim 500GB

Od: Datum: 23.01.16 10:38 odpovědí: 5 změna: 25.01.16 16:31

Mám externí disk Verbatim 500 GB. Mám zde uložené velké množství fotek, ale omylem jsem z něho smazal jeden soubor fotek, pro mně velmi důležitých. Mohl by mi někdo ,,podrobněji poradit´´, jestli a jak mohu dostat zpět tento soubor na disk. Chtěl bych si to udělat sám, nikam to nechci posílat. Dá se s tím něco dělat? Moc děkuji za pomoc.

Jarek.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.16 10:46

Ano, jde to celkem jednoduše. Existují na to programy, příkladně "Recovery"

Podmínka ale je, že nepřepíšete smazaný soubor něčím jiným. Takže na disk se smazaným souborem pokud možno nic dalšího neukládat. Počítejte s tím, že se Vám obnoví kde co (mě se takhle obnovilo 11000 obrázků, některých smazaných i několik let), takže pak musíte vhledat ty požadované fotky a ostatní zase zmazat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.01.16 10:47

Dobrý den

něco jsme tu už řešili na https://www.poradte.cz/vyhledej/?cx=partner-pub-6005638369389360%3A3979531750&cof=FORID%3A10&ie=Windows-1250&q=Obnova+smazan%FDch+fotek+na+HDD+&sa=Hledat

Já mám program Recuva a Recover My files v5. Také se mi to stalo a za 8 let 2x a obnova se podařila .

doplněno 25.01.16 16:24:

Prostor na druhém disku potřebuje jenom Recover my files

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.01.16 19:35
Recover my files je špička v oboru ale není bezplatný zato dokáže dostat soubory i ze zformátovaného disku. Jestli jsi na disk zatím nenahral nic abys data nepřepsal novým záznamem tak to zvládne i bezplatná recuva. Nejsem sí jistý ale možná že budeš muset mít na druhém disku prostor kam si obnovené soubory bude program ukládat. Nevzpomenu si jestli recuva zvládá obnovu dat v původním umístění.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.01.16 20:14

Jestli jde jen o fotky, tak doporučuji PhotoRec.

Datum: 25.01.16 16:31
Getdataback mi zachranil 99% mrtveho disku, mimochodem budete-li na ten disk ted cokoli zapisovat muzete si data obnoveni poskodit. Jinak pokud jste nemazal Shift+del, jsou v kosi.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.