Jak zapojit domácí telefon

Od: Datum: 21.01.16 19:54 odpovědí: 19 změna: 22.02.16 20:55

Dobrý den,

pořídil jsem si do panelového domu telefon http://www.chytreelektro.cz/c…s-elektronickym-vyzv-bily-4-n

Vodiče ve stěně mám jakoby 4 kabely, 2 vedou jedním směrem a 2 zase druhym, drátu je tam 10 (3+2) a (3+2). Bílé vodiče neoznačené .

Neporadil by mi někdo jak jej zapojit?

Jak poznám, který vodič je od čeho? Či jak to zkusit?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.16 19:57

To z Vás mají sousedi radost, co? Zlikvidoval jste jim zvonky - nebo se teprve chystáte?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.01.16 20:09

Amatérsky asi jedině porovnat svorky starého telefonu s novým, každopádně když už to budete dělat, tak někdy pozdě v noci, a hlavně vše zapojit tak jak bylo, pokud jste to už rozebral (a pokud je vedení průchozí), a dráty jentak nespojené čouhají, tak vám sousedi poděkují a na další schůzi se bude řešit proč nefungují zvonky

Od: hully
Datum: 21.01.16 20:35

Dobrý den,

problém je v tom, že jsem malovali a trošku předělávali byt a odpojené je to asi 2 dny.

Starý telefon jsem vyhodil a nepamatuji si jak to bylo zapojené :(

Jak to nejlépe odzkoušet aby to fungovalo?

Děkuji

Datum: 21.01.16 20:43

A z čeho soudíte, že jde o kompatibilní přístroj?

Datum: 21.01.16 20:49

Sám to dohromady nedáte!

Datum: 21.01.16 20:55

Jak to mám poznat, že je to kompatibilní?

Co se podívat jak to mají zapojené sousedé?

Děkuji

Datum: 21.01.16 21:04

Především zjistit, co tam máte za systém. Neexistuje v tom žádná pořádná normalizace, každý výrobce to dělá jinak.
Když koupíte na vrakáči převodovku z Feldy, do autobusu možná nesedne.

Datum: 21.01.16 21:26

Dobrý den,

díky za info jen se chci zeptat, jak a kde zjistit co je tam za systém? A poté jak určit zda pasuje na můj telefon?

Děkuji

Datum: 21.01.16 21:50

Dejte typ DT, třeba alespoň vyfotit telefon u sousedů nejlépe i odšroubovat ze stěny a dát foto štítku ze zadní strany nebo alespoň vnitřek telefonu po sundání krytu); a taky tablo dole u vchodových dveří + foto vašich drátů (trochu to pomůže řešit váš problém). V panelových domech se montovávala dorozumívací zařízení výrobce Tesla Stropkov...ještě dotaz - otevírali jste vchodové dveře tlačítkem na telefonu? Následně se pokusíme řešit další...

Datum: 22.01.16 15:57
Pán tam už muže mít uplně něco jiného než krám z stropkova. Dokonce v některých panelácích se dělá to že se telefony nechaj a dá se jiné tablo např. Videx (v analogu to lze). Je to ovšem hrozný nesmysl.
Existuje převodní tabulka ale jestli nevíte jak je to zapojené tak jste dost v řiti.
Muže se stát že váš soused to má natažené třeba utp a vy sykfy. A jestli ješte jste nedodržel párování tak to sám bez přiměřených znalostí do kupy nedáte.

Datum: 22.01.16 20:49

Řešil jsem něco podobného,nejlépe uděláte se podívat k sousedům na zapojení .Ale přístroj musí být stejný typ jako jste vyhodil,většina přístrojů není vzájemně zamněnitelná.

Datum: 04.02.16 20:53

Dobrý den,

tak jsem to ještě vyfotil.

Neporadil by mi někdo, jak to tedy zapojit? Co by jste nejprve zkusili či měřili?

Jinak ten typ telefonu co jsem v předchozím odkaze posílal je pro analog či digitál, jak to poznám?

Děkuji

Datum: 04.02.16 22:45
Takže tě přivolání profesionala nemine neboť je to dost nešťastně natahané. Bude muset si to prozvonit a označit.
Jestli chceš mužu ti dát čislo na kolegu který se v tomhle přímo vyžívá ( praha a okolí)
Doufam že admin promine

Datum: 05.02.16 05:50

Volejte odborníka. Umlčel jste zvonky bytům nad sebou, ne-li celému baráku.

Datum: 06.02.16 22:00

Dobrý den,

já jsem až z Moravskoslezského kraje.

Pokud by mi někdo poradil co konkrétně za dráty prozvonit, tak to udělám, zkoušečku na to mám.

Sousedovi prý zvonek jde.

Děkuji

Datum: 21.02.16 18:40

Dobrý den,

vyfotil jsem hlavní panel zvonků.

Chtěl bych se poradit, je tedy telefon kompatibilní, s vyfoceným panelem? Zde je typ telefonu: http://www.chytreelektro.cz/c…s-elektronickym-vyzv-bily-4-n

Zajímá mě to z důvodu, zda vše bude fungovat.

Děkuji vám pěkně

Datum: 21.02.16 20:34
Todhle fakt nemá smysl...
Typ jednotky , výrobce. Nikdy nepochopíš jak to je zapojené. Neznáš ani základní základy elelektrotechniky. Nepomoušej se o nic můžeš nadělat dost problémů a škod.
Ve tvém zájmu. ( sorry ale už to je moc)

Datum: 22.02.16 20:23

Dobrý den,

základy elekrotechniky mám, však každý mě v paneláku nepustí do všeho hrabat.

Kde mohu najít typ jednotky či výrobce a udělat fotku?

Poraďte prosím vás.

Datum: 22.02.16 20:55

Výrobcem je ALCAD, máte to na té vaší fotce...typ bývá zezadu na panelech tlačítek, kecafonu,...budete muset demontovat...doufám, že fungující část bude i potom fungovat...a musíte zjistit, jestli se jedná o analog, digitál, dvoudrát, 4+n drát, ...atd...třeba tady je něco http://www.eurosat.cz/UserFil…e/Alcad/katalog_linea_201.pdf i tady http://www.eurosat.cz/UserFil…g/Alcad/alcad_katalog2013.pdf zde novější http://www.alcad.cz/

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.