Obstarožní rádio Tesla SR 530 R

Od: Datum: 21.01.16 16:47 odpovědí: 6 změna: 21.01.16 18:31

Soused má v oblibě starou klasiku předal odborníku vyměnit oba potenciometry, po měsíci odborník sdělil nechť si sežene schéma, pokusil jsem se na tento typ vygloglovat, bez úspěchu, je tam šest drátků je možno dle odhadu zapojit toto i bez schématu. Dík za případnou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.16 17:01
avatar

http://www.oldradio.cz/radtesa.htm- toto by nepomohlo? schema je na konci

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 17:06
avatar

Které "oba", je jich tam pět? Problém bude, že originály už nesežene a musí je něčím nahradit. Pouhá výměna možná bude i bez SZ, jen je třeba najít opraváře z okruhu radioamatérů. Když bude "řemeslník" vyhledávat, nahrazovat a experimentovat musí jeho čas někdo zaplatit. Tady to schéma určitě mají, jen tam napsat a poprosit: http://www.oldradio.cz/index.htm

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mkat®
Datum: 21.01.16 17:07
avatar

Ak ho naozaj dal odborníkom, tak by mali vedieť zapojiť-vymeniť dva potenciometre. Tie potenciometre budú asi stereo-dvojité.Nemalo by to byť zložité.Ak je chyba naozaj len v potenciometroch.Ak je chyba inde ,tak tá schéma by bola určite výtaná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 21.01.16 17:11

To není obstarožní rádio, ale ve své době pořádné dělo. Potenciometry jak je vidět na obrázku http://www.oldradio.cz/sr530.htm jsou tahové. Pokud nejsou vyšoupané tak se někdy dají očistit nastříknutím malého množství kontaktolu na odporovou dráhu a prošoupáním očistit od nánosů, které způsobují špatný dotyk jezdce na odporovou dráhu. Někdo v nouzi použije pár kapek leštěnky na nábytek Diava, ale asi máte odborníka, který vám to spraví dobře a bude zodpovídat za kvalitu provedení.


doplněno 21.01.16 17:45:

wlezley: těch pět tahových potenciometrů vlevo je na grafickém ekvalizeru, hlasitost a balance jsou horizontálně položené vpravo dole pod knoflíkem ladění.


doplněno 21.01.16 17:46:

vypadlo slovíčko zároveň, má to být "hlasitost a zároveň balance"

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mkat®
Datum: 21.01.16 17:20
avatar

Tak ako písali pre do mnou.Schému nájdeš na adrese :

http://www.oldradio.cz/radtes.htm

Ale musíš hľadať pod názvom SM 580 .V odstavci Kompaktné veže.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.01.16 18:31

K takové opravě snad schéma ani není potřeba. Pro člověka se střední školou technického zaměření, by to neměl být problém. Pro opraváře, který už má něco naopravováno je to rutina. Ten bude asi nejvíce času investovat do jejich sehnání, pokud bude provádět výměnu (asi to nebude ale potřeba). Tahové potenciometry se špatně shánějí.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.