Pračka Electrolux EWT 13420W - jiskří uhlíky

Od: Datum: 20.01.16 21:54 odpovědí: 4 změna: 21.01.16 18:28

Ahoj, včera nám z ničeho nic přestala prát pračka, zapnul se program, sepnulo nějaké relátko, po pěti vteřinách vypnulo a nic. Usuzoval jsem z toho, že asi odešel motor, protože první co pračka vždycky po spuštění programu udělala bylo protočení motoru. Protože se neprotočil, jednotka nedostala informaci ze snímače otáček a program se ukončil.

Zkusil jsem bubnem pootočit během startu programu ručně a v tu chvíli se začal normálně točit a běžet prací program. Akorát jsem si všiml slyšitelného jiskření uhlíků v motoru. Nevím jestli jiskří nějak víc než normálně (docela to blikalo, přikládám video), možná to tak dělalo vždy a plechy to tlumily, nevím. Žádný rozběhový kondenzátor jsem u motoru nenašel, motor se točí normálně, jen jiskří. Akorát na vstupu napájení pračky je odrušovací kondenzátor, ale ten by na to předpokládám neměl mít vliv (po proměření se zdá OK). Jinak motor už má naběháno dobrých 7 let v rodině, kde bylo 5 dětí, takže denně v provozu. Otázka zní, doporučujete vyměnit uhlíky, nebo spíš závadu vidíte na něco jiného? Díky moc.

- start programu, protočení motoru, napouštění vody

- běh programu - pohled na jiskřící uhlíky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.16 22:23

Vyndat držák s uhlíky a kouknout jak vypadají.Za ty roky už mohou být krátké. Pračka si po spuštění vše ošahá a když je něco v nepořádku tak nespustí program. Jiskření vypadá jen u uhlíků,neběhájí jiskry kolem tak by nemusela být špatná kotva.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.01.16 23:01

tak je to jasný, zítra jdu shánět uhlíky :) byl už nadoraz, drželo ho napnuté lanko, neměl přítlak na komutátor a tak to takhle jiskřilo. Nechal jsem to předtím chvíli jet a u ždímání to zase skončilo - bez kontaktu.

Tak snad někde uhlíky vhodných rozměrů seženu :)

Datum: 21.01.16 18:28

tak ráno koupeny uhlíky v místní opravně elektromotorů za 180 Kč, teď jsem vyměnil a šlape jak hodinky :) sice ještě trochu jiskří, ale to přisuzuju tomu, že si uhlíky ještě pořádně nesedly.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.