2 paraboly na jednou set-top box?

Od: Datum: 20.01.16 16:53 odpovědí: 2 změna: 20.01.16 19:22

Zdravím,
chci si pořídit placenou freesat televizi na kartu k set-top boxu. Avšak já již používám set-top box na chytání jiných kanálů opačným směrem než je freesat satelit. Můj dotaz tedy zní. Je možné si pořídít dva přijímače parabolické na jeden set-top box? Nebo musím mít na každou parabolu s přijímačem vlastní? A pokud ano jak se to dělá? Slyšel jsem o motoru který parabolu přetáčí ale o ten nestojím.
Díky moc

doplněno 20.01.16 16:57:

EDIT: našel jsem pár informací že by to mělo jít? podle obrázku dole se použije nějáká rozdvojka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 20.01.16 17:36

Jedná se o tento přepínač http://www.aliexpress.com/ite…itch-For-SET/32255614608.html

a pokud sat. přijímač podporuje příkazy DiSEqC (což je dnes takřka jisté), tak to funguje.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.01.16 19:22

Jak píše kolega.

Pro přepínání signálu ze dvou a více parabol se používá DISEQC přepínač.

V menu satelitního přijímače musíš mít možnost nastavit DiseqC k jednotlivým přijímaným družicím.

Takže třeba chytáš Astru 19,2°E tak ta bude připojena na vstup A diseqc-přepínače a pak budeš chytat družici Thor 0,8°W a ta bude připojená na vstup B diseqc-přepínače.

Takže v nastavení vybereš ty dvě družice a přiřadíš jim správný diseqc příkaz. Pak už jen necháš vyhledat programy na dvou přijímaných družicích a máš to.

Težko se to popisuje, ale není to složitý.

A ten DISEQC přepínač kup nějaký kvalitní a ať je vodotěsný, protože bude někde venku u jedné nebo druhé paraboly.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.