Digitronové hodiny

Od: Datum: 20.01.16 13:25 odpovědí: 1 změna: 20.01.16 16:48

Zdravím, postavil jsem digitronové hodiny PT029B podle http://stavebnice.postreh.com/select.php?link=PT029B Místo IN-14 digitronů jsem použil Tesla ZM1020. Při prvním zapojení ale ukazoval jen jeden digitron ze čtyř, ten jsem přesouval na různé pozice hodin nebo minut (jsou v paticích) a vždy ukazoval čísla jen ten jeden konkrétní. Takže ostatní jsou asi vadné. Po pár minutách ale asi odešel zdroj anodového napětí 170 V, protože se z MOSFETu IRF740 zakouřilo a poslední digitron zhasl :( Jak bych měl postupovat dál? Mám dát na nový IRF740 chladič, když v originální verzi není? Ještě dodám, že to není koupené jako stavebnice od Tipy, ale vyrobené podle návodu viz odkaz. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 20.01.16 16:48

IRF chladič nepotřebuje, z nějakého důvodu zůstal otevřený a pak je valstně ve zkratu (indukčnost do které pracuje má hodně malý odpor) a to jej ani chladič nezachrání.

Digitrony jsou asi vadné, je nutné si uvědomit, že digitron je principem doutnavka a tak jej lze i jednoduše vyzkoušet, stačí předřadný odpor řádově MEGA a zapojit jednu elektrodu na fázi 240V a druhé elektrody osahat rukou a musí svítit jako fázová zkoušečka.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.