Jak s O2 TV

Od: Datum: 15.01.16 18:49 odpovědí: 2 změna: 16.01.16 04:31

Ahoj.

Byl jsem na kafi u sousedů. Jsou to už starší lidé a mají několik let tzv. Trojkombinaci od O2. TV+ pevnou linku+ internet.

Paní měla vybraný balíček tv kanálů a programů. Oni ji to samovolně změnili. Odebrali ji české filmy CS film a pak ještě jeden a přidali nevyžádaně několik sportů a věcí v angličtině. Proto jim volala na 800 123 456 a ten chlap na druhé straně ji slíbil, že jí to vrátí. Nevrátili, naopak odebrali i ten druhej a ještě jim zvedli vyúčtování za 12/2015 o asi 150 Kč. Na 890 Kč.

Nabízí se dotazy: Mohou nevyžádaně měnit balíčky s programy? Mohou je nedomluveně zdražit, případně přecenit výš? Dá se tohle jednání považovat za porušení smlouvy a tím pádem od ní odstoupit?

Ještě chtěli zrušit ten internet za 400 Kč. Po tom hnusném jednání by chtěli od toho O2 odstoupit úplně. To pak vyhrožují pokutou. Je ta pokuta za odstoupení jen za 1 měsíc, nebo až do konce platnosti automaticky prodloužené smlouvy? O kolik se zdraží cena za zbylé duo TV+Pevná, když se zruší odběr internetu za 400 Kč s DPH? Lžou, že to potom bude dražší než s tím připojením int.? Možnost výpovědi je až někdy v Listopadu.

Prosím, kdo o tom něco víte, pomožte. Budu jim to referovat. Taky plánuji je zavézt do jejich firemní prodejny-kanceláře. Jestli tam řeknou něco jiného, než po telefonu. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 15.01.16 21:43

Napíši jen co vím. Při změně podmínek (při navýšení ceny) můžete odstoupit bez výpovědní lhůty. Budou se cukat, ale nedejte se. Trvejte na tom, aby dali vše do půvoní podoby a nebo smlouvu okamžitě ukončit bez penále. Penále či poplatek za dřívější ukončení smlouvy je 20% měsíčně z částky, kterou měsíčně platíte a to až do konce listopadu.

Nevím jak je to v balíčcích. Od února bude jen jedna cena za pevnou linku, místo 60,- Kč bude 299,- s neomezeným voláním. Toto je také možnost ukončit předčasně smlouvu bez poplatku. Volejte třeba denně na 800 02 02 02, vždy se něco dozvíte. Mi se to podařilo uhádat až na třetí telefon. Pevné nervy a držím palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.16 04:31

O2TV je založená na internetu, pokud internet zrušíte, musíte si pořídit internet od někoho jiného. Ale O2TV normální funguje jen na internetu od O2. Na "cizím" internetu funguje O2TV Air, která je ale draží než O2TV normální, a navíc byste platili i ten jiný internet, takže ano, ve výsledku to vyjde dráž. Bez internetu O2TV nebude fungovat.

Odstoupení od smlouvy je možné, je ovšem potřeba přesně přečíst, jak je smlouva napsaná. Buď ji lze ukončit s nějakou výpovědní lhůtou, nebo je uzavřená na dobu určitou, s tím, že je každý rok automaticky prodloužená. Pak je možné písemně oznámit, že si další prodloužení už nepřejete. Pak ale zas nebývá možnost tu smlouvu ukončit jinak (nebo ano, ale se smluvní pokutou). Pak ovšem budou muset sousedi vztyčit anténu a koukat "po staru" na to, co chytí z éteru, a samozřejmě přijdou o ty přidané služby, které má O2TV (posuny v čase, opožděné sledování atd), případně přejít so služeb jiné podobné služby (Grape SC, RIO Media atd.), pokud jsou ve vašem městě dostupné.

Ta změna tarifu - podívejte se na jejich obchodní podmínky, které bývají součástí smlouvy, je možné, že nějaký TV tarif se rušil, což mají právo udělat, pokud vám to předem oznámí. Je možné, že to předem oznámili v nějakém vyúčtování a protože nebyl projeven nesouhlas, tak to udělali. Ty předchozí dopisy zkuste dohledat. To zvýšení částky řešte jako reklamaci, pokud se budou cukat, tak vyhrožujte přechodem k někomu jinému a stížností na ČOI.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.