Jaký koupit outdoor compact

Od: Datum: 15.01.16 04:58 odpovědí: 7 změna: 15.01.16 13:00

Hledám mezi vodě odolnými fotaky a nevím který vybrat. Uprimně se mi nelíbí snad žádný. Malá světelnost, optický zoom jen 5x a kdyz se s tím smířím, recenze špatná (Olympus TG-860). Tak nevím. Nechce se mi vláčet těžký Canon zrcadlovku na normální fotografování, tak chci spojit s podvodním nějaký malý . Obávám se, že je to asi neřešitelné. Ale třeba má někdo nějakou dobrou zkušenost nebo radu?

doplněno 15.01.16 05:22:

Nikon Coolpix AW130 se mi zdá slušný, má někdo zkušenost s ním?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.01.16 06:41

U fotoaparátu je vždy něco za něco, tedy asi od outdorového přístroje čekat světelnost výměného objektivu nejde. Podle mne optický zoom 5 x stačí, pokud má aparát ukládání i v RAWu. Tenhle nikon docela jde, asi nej volba.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.01.16 07:17
Diky za nazor take jsem k tomu dosla a zas to neni takova darda za nej, tak se na nej jeste pujdu podivat a ev koupim.
Od: jofa®
Datum: 15.01.16 09:48

Radost vám kazit nechci, ale podívejte se na ukázky snímků v odkazu. Téměř za 8 tisíc to je příšernost. Za tu cenu, že s ním můžete "házet" na zem, bych to nikdy nekoupil. https://www.fotoskoda.cz/niko…-aw130-maskacovy/#/tab/review

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.01.16 11:26

Já ten nazor beru, ale nemam lepsi na vyber kdyz nechci vláčet měsíc v baglu tezkou zrcadlovku. Navíc pod vodu bych stejně nějaky potrebovala. Utopila jsem loni Olympus, taky zadny zazrak, ale da se pohrat ve PS s fotkama a na dokument z cesty lepsi nez nic. Zrcadlovku holt obrecim. Uz mam za sebou vlaceni velkeho fotaku a uz to nechci.

Od: bmbx®
Datum: 15.01.16 11:33

Než kompaktem od Nikonu, bych radši fotil mobilem

Nikon kompakty neumí.

Od: jofa®
Datum: 15.01.16 12:06

Pokud to chcete jen jako na nenáročný dokument, tak stačí Sony TX 30. Je lacinější a můžete točit i video a fotky stejný ne.li lepší.

Datum: 15.01.16 13:00

Používám SONY HDR-GW66VE,
asi se už nedá běžně koupit :
http://digitalni-kamery.heure…hdr-gw66/specifikace/#section
Max. spokojenost, hlavně jako kamera (1080p/50f). Mrazu, prachu a otřesu-vzdrorný. Díky méně obvyklému umístění objektivu zoom nemění rozměr kamery. Jinak pod vodou používám GoPro 3+ v pouzdru. Díky velkému snímacímu úhlu nevadí ani absence displeje. Na vzduchu však lze propjit s mobilem přes WiFi takže jde omezeně "komponovat" záběr. I foto funkce nejsou špatné. Používám na dronu pro záběry krajiny.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.