Jak vylomit micro SIM kartu?

Od: Datum: 12.01.16 21:28 odpovědí: 11 změna: 13.01.16 09:58

Mám normální SIM kartu od virtuálního operátora, Nyní jsem dostal nový telefon, který má šachtu na micro SIM kartu. Na té normální SIM kartě je vyznačen obrys té micro karty. Nevím však jak tu micro, kartu vylomit nebo vystříhnout nůžkami podle těch vyznačených obrysů? Domnívám se, že kdybych s tím šel třeba na služebnu o2, tak by mě vyhodili*cert* Poradí někdo? Nerad bych SIM kartu zničil.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.16 21:33

Proč by tě měli vyhazovat? Jen ať se starají, když jim platíš. Neboj, jdi tam.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.01.16 21:40

Psal jsem, že jsem u virtuálního operátora - SAZKAMOBIL, který nemá služebny*smich*

Datum: 12.01.16 21:35

Ve značkových prodejnách vystřihují karty běžně

Datum: 12.01.16 21:39

Jako ohneta.Dali jsme si kartu vycvaknout u O-2.

JB

Od: buss®
Datum: 12.01.16 21:46

Domnívání je k ... Nezajdu, nevím, Než ji zničit tak požádám.

doplněno 13.01.16 01:09:

Nikdo netroufl? To není pravda. Dotaz tak přece nezněl, že?

Datum: 12.01.16 22:18

Tak je vidět, že si na to nikdo sám netroufl. Takže jdu zítra do nějakého kšeftu s telefony nechat si tu simkartu vylomit.

Datum: 12.01.16 22:27

To je zase dotaz. Trochu na to zatlačíte a vypadne to.

Ohodnoceno: 1x

Od: pepr®
Datum: 12.01.16 22:32

Pokud je obrys microsim (a nejspíš i nanosim) vyznačen, tak je to dělané na vylomení a ne na střihání.

Určitě to jde bez problémů vylomit. Stačí trochu zabrat.

doplněno 12.01.16 22:47:

Na simkartě O2 je napsáno: Správnou velikost pro váš telefon vylamujte postupně a tlakem zespoda (ze strany kde není čip).

Datum: 12.01.16 23:42

Já měl ještě starou SIMku která nešla vylomit a do nového mobilu jsem si ji podle šablony jednoduše vystřihl nůžkama, pasuje parádně, i do mobilů, kde se "zacvakne" (u mého se jen zasune, tam jsem strach neměl). Ale pokud je naznačeno (měla by tam být normálně vyrytá drážka), tak jde vyloupnout, a jestli nejde, tak prostě vzít nůžky a vystřhnout, na tom snad ani není co zkazit, pokud půjdete po čáře ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.01.16 05:23

Zde je návod krok po kroku

Koncem roku jsem takto řešil doma dvě SIM karty do duálního Lenova; byly to staré simky, nic na nic nebylo vyznačeno, nebylo podle čeho vylomit, použil jsem dřevěnou podložku, pravítko a nůž...(na těch nových to není problém, jsou tam vyznačeny velikosti jak mikro tak nano, takže vylomení bez problémů - řešil jsem minulý týden v práci - stará simka neuměla LTE...). Pokud by byla nutnost přejít zpět na větší rozměr, je možno použít adaptéry... http://zkraceno.cz/b9n85l

doplněno 13.01.16 05:26:

odkaz je nějaký... znovu http://www.k24.cz/product/258718/Elektronika/Prislusenstvi/Adapter_Nano_Micro_SIM.html

doplněno 13.01.16 05:27:

http://www.k24.cz/product/258718/Elektronika/Prislusenstvi/Adapter_Nano_Micro_SIM.html

doplněno 13.01.16 05:30:

A tady ještě šablona http://lukaszafer.kabel1.cz/upl/oad/sim-karta-sablona.pdf

doplněno 13.01.16 06:19:

A odpověď na původní otázku - vylomit, nebát se, tlačit - vylamovat - postupně ze strany, kde není čip (kontakty)...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.01.16 09:58

Děkuji moc, to jsem potřeboval vědět, že se nemusím bát za to trochu vzít a že k vylomení není třeba žádný speciální nástroj.

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.