Anténní kabel

Od: Datum: 09.01.16 09:13 odpovědí: 13 změna: 05.03.16 14:52

Zdravím, mám dotaz - je nějaký rozdíl když mám anténní kabel délky 5m, ale klidné by mi stačil 1,5 - 2 m, myslím tím jako kvalitu obrazu, zvuku, čím delší tím horší, nobo je to jedno. Dík Jura


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.16 09:32
avatar

Ano, čím delší, tím horší. Ale rozdíl mezi 5 a 2 metry není prakticky žádný. Projevilo by se to až při délkách řádově několika desítek metrů, a to ještě tak, že byste to pravděpodobně bez měření nepoznal.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: vernon
Datum: 09.01.16 10:03
Na kvalitu zvuku a obrazu to vliv nemá.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.01.16 10:04

Ne obraz se nezhorší. (předpokládám, že ti jde o digitální signál)

O něco klesne intenzita v dBμV, o malinko naroste chybovost CBER,VBER, MER.

Ale pokud máš na vstupu signálovou rezervu, tak se nestane nic. V opačném případě se v obraze začnou objevovat artefakty až třeba nepůjde vůbec nic.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.01.16 12:13
avatar

Ano samozřejmě délka má vliv na kvalitu výstupu ( tedy čím delší tím horší kvalita na konci ) ovšem v těchto délkachách, zvláště pak v domácnosti jsou ty hodnoty tak zanedbatelené že se vám dá říct že to je jedno - vy rozdíl nepoznáte / měřák by nepatrný rozdíl poznal.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: 111®
Datum: 09.01.16 12:49

především není kabel jako kabel i když stále koaxiální, ším je slabší , tím má větší ztáty, takže kabel o průměru 10mm bude ít jiný útlum jako kabel 3mm, to především,,,druhá záležitost je dielektrikum, tedy vnitřní izolace mezi vodičem a stíněním, pak jde o to jestli je střední vodič plný nebo slaněný, a to nejdůležitější, jaké má stínění pokud je celý kabel v mědi /neplést s poměděním/ a husré opletení + fólie , nebude vyzařovat ven a nebude také přijímat rušivé vlivy. Jsou kabely i v hliníku, to už vlbec nebrat, no a pak je tu další vlastnost, a to jak je správně připojen jak moc odizolován, jaké jsou koncovky, není-li ohnut pod nevhodným úhlem, není-li připáskován atd, takže odpověď je poměrně obsáhlá, na dotaz co by mohlo vadit a proč..samozřejmě nějaký dlouhý souběh také neprospívá..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.01.16 13:32
avatar

"...odpověď je poměrně obsáhlá.",

Ale není. Máte jistě pravdu, ale tazatel se ptal, jestli bude mít horší signál při délce téhož kabelu 2 nebo 5 metrů. Takže odpověď je více než jednoduchá - NEBUDE. Tečka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 09.01.16 13:47

tak ona to tak docela není pravda, nedej bože aby se trefil do napěťového minima..to už jsem také zažil..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.16 00:35

Takže, když mám anténní koax 6 mm připáskován ke kovovému stožáru, tak to má vliv na sílu signálu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 05.03.16 08:53

aloisb: kovový stožát ve venkovním prostředí? Koaxiálním kabelem signál jede jako mašinka tunelem, nevadí jestli svítí sluníčko, nebo prší, obal chrání i před vlivy rušení zvenku. Ale jakmile se izolační obal a vnější vodivý obal z drátěné punčošky nebo hliníkového obalu vlivem počasí, střídání horka, mrazu, deště, sazí, kyselého deště apod. začne narušovat, zhorší se kvalita celého kabelu a hlavně jeho přenosových vlastností. Za rok, za dva už je signál u levného kabelu určeného hlavně pro vnitřní prostředí znatelně slabší, po pár letech už je jenom jako kus drátu.

Do venkovního prostředí se používají dobré kvalitní kabely z dobrých kvalitních materiálů, speciálně opláštěné, s dobrou izolací.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: 111®
Datum: 05.03.16 14:50

ono to připáskování může a nemusí mít vliv, záleží na tom jak je to moc utaženo, pokud hodně, prohne se stínění a kabel změní parametry, druhá strana je jak kvalitní je stínění, čím horší /levné kabely/ tím víc se uplatní železo v blízkosti...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.16 14:24

Pokud nemáte slabý signál a občas vám nevypadává/nekostičkuje, tak to nemusíte řešit. Pokud máte příjem na hranici použitelnosti, pak to vliv už mít může, ale hodně záleží na kvalitě provedení konkrétního kabelu, tedy je možné koupit 2m kabel, který bude mít horší útlum, než jiný 5m.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.03.16 12:30
avatar

V době analogu to mohl být problém,ale digitální signál byl vytvořen proto,aby nebyla jeho kvalita ovlivněná okolními vlivy.Do té míry,aby nebyla ovlivněna síla signálu pod normovanou úroveň.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 05.03.16 14:52

to chceš říci, že změna impedance na kabelu nemá vliv na kvalitu signálu? to je zajímavý, to nemusí ten kabel ohýbat opatrně a mlže ho zlomitdo pravýho úhlu..a nic se nestane?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.