Tovární nastavení telefonu

Od: Datum: 08.01.16 02:08 odpovědí: 2 změna: 08.01.16 09:54

Přeji hezký den.

Již čtyři roky vlastním mobilní telefon Sony Ericsson ST18i a poslední dva roky mám nepříjemný problém.

Telefon dávám pravidelně nabíjet vždy v neděli večer. V pondělí ráno, když ho odpojím od nabíječky, mám do doby, než-li zhasne displej, poslední možnost, jak si zavolat. Jakmile displej zhasne a já chci telefon použít, tak se po zapnutí displej nerozsvítí v normálním režimu, ale svítí pouze tmavěšedě. Přitom normálně funguje, což mám vyzkoušené při přijímání příchozích hovorů. Ten přijímací posuvník lze "naslepo" použít. A toto se děje cca do čtvrtka, kdy zpravidla bývá baterie zpola vybitá. Potom se až do neděle chová jako spořádaný komunikační prostředek. V nejvyšší nouzi, kdy nemám jinou možnost a potřebuji volat, musím telefon vypnout vyjmutím baterie (jinak bez displeje vypnout nejde) a jeho opětovným zapnutím ho donutit displej rozsvítit. Toto se mi podaří až na několikátý pokus a samozřejmě mám potom jediný pokus na zavolání. Je-li obsazeno, mám smůlu a čekají mě opět dlouhé minuty rozebírání, skládání a startování telefonu.

Dostal jsem již mnoho dobře i víceméně škodolibě míněných rad. Když pominu rady typu "To chce kovadlinu a těžké kladivo", případně "Přihlaš se do soutěže v hodu mobilem na cíl (případně do dálky)", zaujala mě rada, že mám zkusit uvést telefon do továrního nastavení. A jelikož nemám absolutně "ánunk", co to obnáší, obracím se na Vás s prosbou o radu. Vůbec netuším, zda je tato funkce součástí vybavení mobilu, kde ji případně hledat a jaké kroky mám učinit při jejím použití.

Moc prosím o radu. Já vím, že je můj model "de mode" (4 roky starý), ale je jako nový, baterie má výdrž jako "za nova" a v neposlední řadě se mi nechce zvykat na jiný. Proto bych byl vděčen za jakoukoli smysluplnou pomoc vedoucí k prodloužení životnosti mého MT a ušetření nervů mé maličkosti.

Miki *hi*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.16 08:06
V nastavení telefonu je obnova továrního nastavení(může se to jmenovat trochu jinak). Po aplikaci se vše vymaže a telefon je ve stavu, jako při koupi. Nutno tedy zálohovat všechna potřebná data před tímto úkonem a následně vše znovu instalovat a nastavit. Pokud je chyba pouze sw,tak to pomůže.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.01.16 09:54
Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.