Navigace z Číny

Od: Datum: 07.01.16 22:55 odpovědí: 15 změna: 18.01.16 19:25

Koupil jsem navigaci čínské výroby (jako vše) a nejde mi na ni zvuk. Jen při startu je slyšet systémové zajásaní Windows 6 na kterém navigace beží. Zvuk nejde zapnout ani v navigačním programu ani přímo v systému, ani v programu na přehrávání zvukových souborů. Mořil jsem se s tím dlouho a nic. Pc bych si přeintaloval, vyhledal správný ovladač atd. Mobilní Windouzy jsou pro mne ale španělská vesnice. Když při startu slyším zvuk, tak to bude softwarová záležitost a ne problém v HW. Díky za rady případně tip na specialisty.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 08.01.16 09:28
avatar

I navigace z Číny může mít nějaký manuál - máte uveden nějaký typ přístroje? Pokud ne, berte jako levný impulz pro nákupy v CZ s možností reklamace.


doplněno 08.01.16 15:50:

@desmo - přečtěte si váš dotaz - jako kdybych vám napsal "nejede mi auto - jak to mám opravit? " - nevíte nic, jen že máte "auto", které není k běžnému užívání.

Chápete to?

Napiště název navigace - ochotných je tu dost a kdybyste napsal název, typ, případně něco o SW, měl byste větší šanci, že vám tu poradíme.

Když budete bezdůvodně napadat rádce, můžeme se na vás vykašlat - kdo pak "vyhraje"? Vy?


doplněno 08.01.16 20:38:

Ještě štěstí, že stále neznáme ani název přístroje ani jméno aplikace-SW.

To bychom pak mohli poradit někomu jinému se stejným problémem...

No hlavně že jste spokojen :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: desmo
Datum: 09.01.16 10:31

Navigace se jmenuje GPS Planet a má navigační software IGO8. Což je obecně používaný systém. Běží na mobilních Win6.

V podstatě všechny navigace jsou velmi podobné krabičky a mají velmi podobné problémy. Byl jsem si prakticky jist, že shodnou navigaci někdo těžko používá. Jen jsem doufal, že někdo podobný problém řešil a dá nějaký tip. Pokud dal někdo příspěvek, abych napsal typ navigace a programu, byl to příhodný příspěvek. To jsem samozřejmě mohl, lépe řečeno měl. Jak ale zmíňuji, hlavně jsem doufal, že někdo podobné řešil. Začali se ale ozývat mentorové kteří mají obsedantní nutkání poučovat, aniž by k problému cokoliv věděli a mohli poradit. Na takové kecy jsem dost alergický, jsou převážně od hlupáku kteří všude byli a všechno vědí, skutečně poradit ale neumí.
Navigaci jsem kupoval na největším čínském shopu dle množství objednávek a recenzi kupujících z celého světa a ty jsou pro mne velmi dobrým voditkem. Problém působila funkce FM radio kterou jsem sám zapnul když jsem si s navigaci pohrával a zjistil, že je v ni i radio. To ale nesmí být zapnuté souběžně s navigačním programem, což jsem netušil. Stačil mail prodejci a problém byl vyřešen. Mám ale zvyk při řešení problému bádat na více frontách, tak jsem dal dotaz i sem. Také v jiném fóru o navigacích. Dotaz jsem vznesl i u českého prodejce navigací. Tam mi bylo nabídnuto zajištění nového nahrání softwaru prakticky za cenu navigace.

Ještě bych dodal, že když žádám o radu u českých prodejců typu CZC, Mall atd. tak ještě nikdo nereagoval tak rychle jako Číňané na druhé straně planety. Také jsem jim poděkoval a dal pětihvězdičkové hodnocení.

Datum: 08.01.16 10:13
avatar

O jaké zvuky se jedná, o hlasové pokyny? Do mojí navigace v telefonu se musely přihrát v nastavení.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: desmo
Datum: 08.01.16 14:12

o všechny mimo, uvítacího zvuku při startu systému

mám letitou navigaci kterou si udržuji a umím si do navigačního programu zvukové soubory nainstalovat i nastavit

Od: desmos
Datum: 09.01.16 10:34

Děkuji za reakci. V nastavení bylo OK, soubory také byly správně. Vyvětlil jsem v jiném příspěvku.

Datum: 08.01.16 12:33
avatar

Tak snad jste se pro příště poučil - někdy je to nejlevnější řešení tím nejdražším. Výrobce tam prostě asi "zapoměl" nebo vůbec nenahrál zvuky a příkazy. Pokud k výrobku není ani manuál nebo něco podobného - tak bych se této "drobnosti" nedivil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: desmos
Datum: 08.01.16 14:24

ty královské rady si strčte za klobouk, nakupuji z Číny dlouho a problému minimum
když se ohlédnu zpět, za tu dobu jsem ušetřil spousty peněz a naprostá většina věci a zařízením mi slouží
zde řeším konkretní problém a požádal jsem o radu v naději, že zde narazím na odborníka který například ví, jak se dostat do systému případně jej znovu nainstalovat do navigace, protože vím, že to není závada HW, tedy "železa" ale softwaru

leta dělám PC pro sebe i okolí a za tu dobu jsem prakticky manuál nepotřeboval, když ale něco nevím, tak se zeptám chytřejších kteří umí poradit a nepotřebuji poslouchat kidy důležitých, kteří o tom ví prd, ale rádi machrují
navigace jsou mimo mne, tak se rád nechám poučit

Od: desmo
Datum: 08.01.16 22:17

to překonání problému má pro mne stejnou cenu, jako ta úspora, jsem zase o něco chytřejší a mám přepychovou sedmipalcovou navigaci za osm stovek, kterou si mudrci, jako jste vy a podobní koupí za pět tisíc v napudrovaném krámě

manuály jsou pro zbabělce a lidi s malým IQ

stránky se jmenuji Poradte, tak raďte a nepoučujte, to bych se ptal na stránkách Poučovna

třeba ale to vlákno poradí někomu, kdo si koupí navigací a narazí na podobný problém

Od: jmlc®
Datum: 09.01.16 10:28
avatar

Děkujeme za Váš argument k požadavku na název přístroje. Byl naprosto vyčerpávající. Název "Poučovna" dáme do příštího setkání Tupců k projednání, možná se to chytne..., ale možná by nebylo tolik inteligentních lidí (jako vy), kteří by se tu chtěli něco zeptat - koho bychom pak poučovali - že?


doplněno 09.01.16 11:47:

ok, takže jsem to pochopil bohužel špatně - nechcete tu být za vola, předmět jste vyhodil a chcete jen pošpinit zdejší rádce... Nu, asi se tu už neukážete, takže hezký život přeji...


doplněno 09.01.16 13:34:

Ale pořád jste na omylu. Pokud nejste jediný čech, co si tam kupuje věci, může se podobná příhoda stát jinému. 99% dotazů je možné vyřešit přes vyhledávač google, ostatní je o zkušenosti. Zrovna ta vaše mohla někomu dalšímu pomoci - ale bohužel, nemůže - protože nejste schopen ani v jedné větě uvést typ přístroje a název SW.

I kdyby tu nikdo nevěděl tu správnou radu, díky informaci o vyřešení by další dotaz mohl být vyřešen do minutky...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: desmos
Datum: 09.01.16 10:46

Až tomu budete předsedat, tak podejte návrh.

Dotazy na typ byly k věci, posměšné rady nenakupovat jinde, naznačující moje pochybení již ne. Nemohu ale očekávat, že rozdíl chápete.

Od: desmos
Datum: 09.01.16 12:39

Navigace funguje, dal jsem komentáře přispívajícím kteří měli základní snahu řešit a ne poučovat, tím to pro mne hasne, myslet si můžete co chcete. Také jsem uznal, že jsem mohl začít modelem navigace, reakce by ale byly stejné, protože je nikdo nezná. Dal jsem i dotaz do odborného fóra na navigace. Tam nikdo nereagoval, protože zřejmě nikdo podobný problém neřešil, což je pořád lepší než psát poučku typu "příště kupte u odborníků v Česku".

Řešení problému jsem jinde popsal, může se stát, že si je někdo přečte a pomůže řešit i u něj. A přitom bylo jednoduché, když to začalo fungovat, tak jsem si i mimo radosti říkal "co jsem za blba, že jsem na to nepřišel sám a přitom stačilo odkliknout jedno zašrtávátko v programu rádio"
nu což, chybami se člověk učí a rád mou chybu předám k poučení :)

Od: desmo
Datum: 09.01.16 13:41

dnes v 10,30 jsem model již v jiném příspěvku uvedl

navíc jde o obecnou chybu která nemusí souviset s konkretním modelem
už to neřešte a užijte si víkendu

Od: rv
Datum: 08.01.16 15:15

Tak dejte odkaz na typ, třeba jí někdo má a problém vyřešil.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: desmo
Datum: 08.01.16 19:45

Problém vyřešen. Poradil Číňan. Bylo třeba přejit do funkce FM radio a zrušit jedno zaškrtávátko.
Sláva, mám opožděné vánoce. *tanec*

Datum: 18.01.16 19:25
avatar
Takže jsi všem dal na jevo, jací jsou hlupci a nakonec se zjistí, že neumíš vypnout fm transmiter. :-D
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.