IPhone- Nestabilní Wifi

Od: Datum: 05.01.16 23:16 odpovědí: 4 změna: 06.01.16 00:04

Dobrý večer. Mám iPhone 5S teď od Vánoc. První 2 dny vše v pohodě ale najednou začala blbnout Wifi. Neustále se odpojuje, připojuje nebo mobil nevyhledá vůbec žádnou Wifi. Paradoxem je že lidé ostatní co se zde připojí a mají uplně stejný iPhone i jiná zařízní vůbec nemají problém, Wifi jim běží stabilně zobrazují se i ostatní sítě v okolí. Takže se chci zeptat jestli je problém u routeru, wifi nebo tak. A nebo přímo v mobilu a mám ho REKLAMOVAT?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hio
Datum: 05.01.16 23:28

Prvně je třeba kompletně aktualizovat operační systém. Dále odeberte wifi síť z mobilu, ten restartujte a následně se znovu připojte se zadáním hesla. Pokud ostatním funguje wifi na přesně stejném mobilu, pak je asi chyba u vás. Mimochodem, v tom routeru by jistě bylo třeba také aktualizovat firmware a zadat nejnovější šifrování, tedy WPA2-AES. Roter by měl umět sítě b/g/n. Pokud máte nastavenou síť typu "AC" tak ta kolísá a má malý dosah. AC je sice rychlá (novodobá), ale ne moc požitelná v laciných nevýkonných routerech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mates84
Datum: 05.01.16 23:35

Dobrá, děkuji za odpověd. A jen jak aktualizuji ten firmware u routeru?

Od: hoi
Datum: 05.01.16 23:41

Najít dle výrobce na jeho webu model s novým firmware. Propojit PC s routerem síťovým kabelem. Přihlásit se do routeru pomocí internetového prohlížeče se zadáním adresy (najdete jí v návodu k router). V routeru najít sekci upgrade firmware a pak zadat cestu staženého souboru s FW. Ten může být stažen zazipovaný, takže ho před rozbalit třeba na plochu. Na pomoc si raději vězměte někoho, kdo to umí. Při aktualizaci může dojít i k výchozímu nastavení FW (jak který), takže tím vypadne nastavení pro vašeho poskytovatele připojení - pozor na to. Prvně si pohrajte s mobilem, pak řešte router, pokud ten do této doby šel dobře.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.01.16 00:04
avatar
Mas wifi zabezpecenou? Zkus zabezpeceni zmenit.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.