In-ear nebo nahlavní sluchátka

Od: Datum: 05.01.16 20:53 odpovědí: 3 změna: 05.01.16 21:10

Ahoj chci koupit sluchátka,momentálně mám In-ear poslouchám doma na castách ne tak by mě zajímalo jestli by nebylo lepší koupit si náhlavní,ale nevím jestli budou hrát tak dobře jako In-ear .A jak je to s tlumením u náhlavních?Mohu očekávat tak dobrá tlumení hluku z venku?A jsou dobře tlumená tak že okolí nesliší co posloucháte?Vzhledem k velikosti reproduktoru předpokládám že budou dost řvát do okolí

Díky za názory a zkušenosti


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.16 21:06

Není to tak dávno, co většina lidí znala jen náhlavní sluchátka a vůbec netušila, jak hrají špunty. Nebo se je dokonce bála strčit do uší (pro některé to určitě platí dodnes). Koukám, že dnes už je to naopak. :)

Pokud je používáte na cestách a chcete být nerušen, tak opravdu velmi těžko seženete náhlavní sluchátka, která by hrála tak dobře, jako lepší špunty (především na spodku pásma) a už vůbec je problém, aby tak dobře izolovala. Prakticky byste se musel dívat v kategorii nad cca 4000 Kč a budou to velké boule, které vám budou poměrně silně svírat hlavu. Nebo by musely mít aktivní ( tedy bateriemi napájené ) aktivní tlumení. Až pak se to začne blížit lepším špuntům, třebas jen za 400 Kč. Ten pocit smozřejě trochu jiný je, ale vhodné je to spíš na doma.


doplněno 05.01.16 21:40:

Nebo zajděte do Datartu a pod. Dnes tam běžně mívají vystavených pár sluchátek (ale většinou jen levnějších za 600..1500 Kč) s volným konektorem na vyzkoušení s vaším mobilem. Třeba se vám nějaká budou líbit. Doporučuji si předem krom oblíbené muziky nahrát do mobilu sweep signál 10 Hz..20 kHz (někde jsem stáhl toto, kde současně hlasem oznamuje právě přehrávaný kmitočet, pohledejte). Tam dobže uslyšíte, že spousta náhlavních sluchátek prostě ještě ani na 30 Hz vůbec nehraje, nebo přestane naopak hrát nad 11 kHz . Důležitá je ale i vyrovnanost průběhu, nesmí to nikde, hlavně ve středních kmitočtetch, měnit prudce amplitudu. Taková pak hrají blbě.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.01.16 21:08
avatar

mam radsi, kdyz neslysim okoli

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.16 21:10

Ok takže budou přeci jen lepší in-ear

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.