Nahrávání z TV na (USB)disk nebo do počítače

Od: Datum: 07.01.13 13:31 odpovědí: 10 změna: 07.01.13 17:47

Zdravím všechny.*slunce*

Tak už sem dospěl do stádia že si budu pořizovat novou televizi. Potřebuju prosím co nejpřesněji a nejpodrobněji vysvětlit jak je to vlastně s nahráváním z telky buď na flešku nebo na přídavnej disk nebo do počítače. Dá se vůbec z DVB tuneru nahrávat jinej program než ten na kterej se zrovna dívám?.?.? Díky za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 07.01.13 13:45

Nelze, buď musí být dvoutunerová, nebo některé umožnují nahrávat s jedním tunerem jiný program na stejném multiplexu. Nahrávat lze na flashku, nebo i na ext. HDD, záleží jakou kapacitu dokáže podporovat, nahrávat z TV do počítače nelze, jedině s pomocí TV karty, ale to jaksi ztrácí smysl.

Ohodnoceno: 0x

Od: lujs®
Datum: 07.01.13 14:06

Jak by měla bejt ta ,,dvoutunerová" funkce napsaná v popisu televize?.?.?

Proč nahrávání z TV karty do kompu jaksi ztrácí smysl?.?.?

Datum: 07.01.13 14:14

Tuner ukládá jen to na co zrovna koukáte, takže na to aby se nahrával jiný program by musela být televize dvojtunerová. Nevím, že by to některá nabízela i když to paradoxně umí i laciný settopbox za 300,- z aukra. Koupil jsem si jeden takový k videu abych nemusel video vyhodit a k mému překvapení umí jeden program posílat do videa a druhý nahrávat na flešku. Asi by to bylo lepší řešení koupit setobox do pětikila než připlácet tisíce za lepší tip televize. Bohužel jak koukám tak zrovna teď na Aukro v nabídkách není. Jmenuje se Alma.

doplněno 07.01.13 14:20:

V eshopech je o něco dražší.

http://set-top-boxy.heureka.cz/alma-t1600/

doplněno 07.01.13 14:22:

Má super citlivost, chytí i horší signál než televize ale jako mínus musím podotknout že neumí HD televize.

Datum: 07.01.13 14:34

Kvůli případnýmu přechodu z kabelovky na satelit si budu kupovat telku s ,,trojitým" (DVB-T/S/C) tunerem. Jak bych to měl ale vyřešit když chci nahrávat pořady když nebudu doma?.?.?

Datum: 07.01.13 15:59

Nahrávat v nepřítomnosti by problém být neměl, problém je v přítomnosti, nelze se dívat na něco jiného než je nahráváno...

Datum: 07.01.13 16:11

Dobře ale jak?.?.?

Už skoro půl roku mám v kompu TV kartu a do dneška sem nepřišel na to jestli můžu nahrávat něco jinýho než na co koukám!.!.! Takže pořídit si dvoutunerovej STB?.?.?

Datum: 07.01.13 16:45

Tak v kompu to mám vyřešeno tak, že pokud chci koukat na něco jiného než nahrávám použiji dvě TV karty, na jednu nahrávám a na druhou koukám. (dokonce jsem zkoušel zapojit 3 TV karty jednu EXPRESSCRD a dvě USB). Pokud se jedná o TV mám ji napojenou na dvoutunerový sttopbox se zabudovaným harddiskem, nahrávám v nepřítomnosti, nebo se dívám na něco jiného a nahrávám něco jiného.

Datum: 07.01.13 17:08

No jo jenže já sem zatím došel k tomu že když chci něco nahrát tak musím mít puštěnej komp i tv v kompu přes kartu. Jak to mám teda řešit když chci nahrát něco v noci nebo když nebudu doma abych nemusel mít komp zapnutej?.?.? Když si pořídím telku s tím trojtým tunerem a budu ji mít zapojenou na kabelovku nebo potom na ten satelit tak si k tomu mám pořídit kvůli nahrávání další (2) dvoutunerový STB?.?.?

doplněno 07.01.13 17:10:

2 dvoutunerový STB s harddiskem.

Datum: 07.01.13 17:31

TV kartu v počítači lze nastavit na čas nahrávání a počítač uspat.

Datum: 07.01.13 17:47

Sem to zkoušel a nejde ani když byl komp zapnutej ale tv přes kartu vypnutá. Můj manuál je totiž takovej chudej příbuznej.

doplněno 07.01.13 17:52:

Kartu mám WinFast PVR2000.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.