Ztráta telefonu, co mám dělat

Od: Datum: 01.01.16 12:43 odpovědí: 9 změna: 01.01.16 18:00

Dobrý den,

včera jsem ztratila mobil. Celý příběh spočívá v tom, že jsem se převlékala abych stihla novorční ohňostroj. Telefon mi hrál na lavičce v předsíni a já jsem ho vzala, vypla hudbu a v obyváku asi položila, vzala kolu a šla. Na kopci jsem si všimla, že ho nemám. Řekla jsem si, že bude doma a nehledala jsem ho. Doma jsem ho nenašla, všichni mě prozváněli ale jsem nedostupná. Telefon byl plně nabitý takže se nemohl vybít. Kdyby ho někdo vzal uričtě by nikoho v prvé řadě nenapadlo ten telefon vypnout.

Už ho hledám i přes google device managera ale mobil není k dispozici.

Na začátku jste si všichni řekli, že jsem byla určitě opilá ale není to pravda. Nejsem zastáncem toho se zřídit do němoty byla jsem všema smyslama u sebe. Teď přes státání svátek mi nikdo nepomůže a telefon byl úplně nový z vánoc.

Prosím jestli máte nějaké rady poděl te se o ně. Děkuji moc!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.01.16 12:56

První, co zloděj udělá je, že mobil vypne a vyhodí SIM. Příležitostný zloděj provede tovární nastavení, profesionál asi přehraje ROM, aby vyloučil sledovací funkce, ale u nového typu to ještě nemusí být možné. Ale toto asi slyšet nechcete.

Je tu nějak malá naděje, že ho našel někdo, kdo zavolá na číslo v seznamu. Mohl vám vyklouznout a nárazem se vypnout. Podobně se to mohlo stát i doma, takže prohledejete místa za postelí, za botníkem, kapsy všech bund na věšáku.. Já takto našel jednou svůj mobil až při velkém velikonočním úklidu po několika měsících za sedačkou, kam musel vyklouznout z kalhot.

Kdyby vám ho ukradli, tak s protokolem od policie lze mobil zablokovat u operátora. Ale když nevíte, co se s ním vlastně stalo..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.01.16 13:15

K zablokování sim u operátora,žádný protokol od policie není potřeba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.16 13:26

Nejde o SIM, jde o imei telefonu. Ale ano, pokud má tarif, jev hodné SIM zablokovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.01.16 14:08
avatar

imei zablokuje přímo policie, tuším.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.16 14:12

Policie nemůže vůbec nic,v tomto nemá žádné pravomoci. Maximálně s vámi něco sepsat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.16 14:51
avatar

Ale mí, nezablokuje ho třeba sama, ale zařídí/nařídí to, z mého hlediska je to jako by ho zablookvala:

Odcizení mobilního telefonu (blokování mobilního telefonu Policií ČR)

Policie ČR je oprávněna požadovat na provozovateli veřejně dostupné telefonní služby znemožnění nebo obnovení provozu odcizeného koncového telekomunikačního zařízení (dále jen mobilní telefon) ve veřejné síti GSM všech operátorů působících na území České republiky. Požadavek musí být doložen souhlasem dotčeného vlastníka mobilního telefonu.

Týká se to ale jen ukradených mobilů, což je, zdá se, tento případ. Potřebný postup najdete zde.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.01.16 14:54
avatar

Na druhou stranu požádáte-li o to s protokolem, potvrzujícím krádež, operátor může vydat novou tarifní kartu k příslušnému číslu zdarma.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: arwi®
Datum: 01.01.16 14:19

Když byl plnĕ nabitý a teď je vypnutý,tak vám ho někdo vzal.První,co zloděj udělá je,že ho vypne.Když ho máte nový,tak to dojděte hned nahlásit na policii.Budou chtít výrobní číslo,ale to máte,když je nový.Najdou vám ho jakmile ho někdo zapne.A to i když zlodĕj vyhodí simkartu a dá si tam jinou.Synovi takhle nasli už dva mobily.A podruhé to trvalo pár mĕsíců než ho zloděj zapnul.Ale pak tam policisté okamžitě dojeli a zabavili mu ho a synovi vrátili.Určitě to nahlaste na policii.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.16 18:00

Pro tyhle případy by se hodilo, kdyby vám, pokud máte tarif, byl operátor ochoten sdělit, kdy a kde byl naposledy telefon přihlášen k síti. Ve městech to zpravidla ví s přesností stovek metrů, což je lepší, než nic. Ale neřekne.. :(

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.