Jak připojit externí disk k TV

Od: Datum: 30.12.15 18:37 odpovědí: 14 změna: 01.01.16 12:29

Dobrý den. Dostala jsem k Vánocům externí velkokapacitní disk a překopírovala jsem do něj z PC několik filmů a zapojila do TV (Panasonic), ale filmy nejdou spustit. Nevíte někdo radu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 30.12.15 18:43

Dobrý den, jak velký ext. HDD může být k této TV připojen (viz návod k TV)?

Ext. HDD běží - je slyšet? Máte přepnutý v TV vstup pro (asi) port USB? Nic se v TV nezobrazí nebo nejdou přehrát jen některé filmy? Zdravím!

doplněno 31.12.15 04:59: Máte ext. HDD od Western Digital (WD Elements 107C), ale nevíme jeho kapacitu(jak je velký). Je připojen do správného portu USB, protože ho TV najde a také jezvolen správný vstup v TV (je tam viditelný). Zkuste nějakou flashku, nakopírujtena ní v PC soubory filmů, obrázky (JPG) a hudbu (MP3) - a připojte ji do TV, jestli aco TV najde a přehraje. Podle toho se potom bude postupovat dále. Problém můžebýt ve velké kapacitě ext. HDD (se kterou TV neumí pracovat), ve formátování ext.HDD (vyzkoušet rozdíl mezi exFAT, FAT32 a NTFS) nebo i v napájení HDD s velkoukapacitou (to je už spekulace, protože je jinak v TV viditelný). Pozor - neformátujteflashku nebo ext. HDD přímo v TV (pokud to tam je možné), protože to je nutné jenpro případné nahrávání z TV (pokud má TV tuto funkci). A druhý pozor - formátovánímflashky nebo ext. HDD přijdete o ta data - takže, zálohovat data, (smazat) a formátovat.Potom kopírovat data zpět a vyzkoušet v TV.
doplněno 01.01.16 16:32:

valdemar - ještě můžete zkusit formátovat pouze část ext. HDD (např. na 1 TB) a zbytek nechat bez filesystému (neformátovat). Možná potom půjde ext. HDD používat, i když pouze jeho část. Na ext. HDD musí být pouze jeden oddíl, protože více oddílů TV nerozpozná, resp. neví, který by měla připojit. Takže, formátujte zřejmě na FAT a jen menší část. Také zkuste více souborů k přehrání - více AVI, MPG, MP4, MP3 a JPG.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.12.15 19:10

Dobrý den,

TV jsem dostala vloni k Vánocům a návod k ní asi nemám. (Návod byl možná redukován na ústní, typu : todle zmáčkneš, todle zmáčkneš, a je to)

V televizi se nic nezobrazí, disk mlčí, a že je připojen usuzuji z toho že v Menu-Nastavení zařízení USB je v nabídce Elements 107C (což je on), ale jen pro účely bezpečného odebrání zařízení.

Děkuji za reakci a zdravím

Šindelářová

Datum: 30.12.15 19:17

To vypadá na špatý formát disku. Buď zjistíte přesný typ TV a v návodu se zjistí podporované formátování, nebo v menu asi máte položku "Formátovat disk". tato fukce ho naformátuje, ale napřed si uložte filmy do PC, protože o celý obsah disku přijdete.

doplněno 30.12.15 19:27:

Mimochodem, jakou má ten disk kapacitu?

doplněno 01.01.16 11:41:

Bylo by opravdu dobré zjistit přesný typ TV (zezadu na nálepce). Pokud má disk třeba 2TB, může se třeba také už jednat o nepodporovanou velikost.

Datum: 31.12.15 10:06

Dobrý den, děkuji za rady, určitě to vyzkouším.

Zdravím

Šindelářová

Datum: 01.01.16 11:31

Dobrý den. Vyzkoušela jsem formátování. Vyprázdnila jsem disk a naformátovala na výchozí NTFS a nakopírovala jsem na disk pokusně jeden film. DVD přehrávač vůbec nereagoval, v TV přehrávač médií mě na možnost video vůbec nepustil.

Znovu jsem vyprázdnila disk, formátování na druhou možnost FAT(nevím, který) zaznamenal dílčí úspěch. DVD přehrávač opět nic, ale v TV v přehrávači médií jsem mohla vstoupit na video, ale zase mi to oznámilo, že tam nic k přehrání není. Film má příponu -avi.

Disk má 4000 GIGA.

Napadlo mě, jestli neexistuje možnost kabelem spojit PC s TV, buď rovnou, nebo přes DVD přehrávač, disk mít jako úložiště u PC a televizi použít jako monitor.

Zdravím

Š.

Datum: 01.01.16 12:03

Viděl bych to na problém s velikostí disku.

Jestli má 4000 GB, tedy 4 TB, tak ho televize neuvidí. Co mám zkušenost, tak televize většinou zvládají disky do 2 TB.

Sám mám u TV (Samsung) připojeny 4x 2TB disky, naformátované na NTFS a televize z nich filmy v pohodě přehrává.

Datum: 01.01.16 12:09

Ano, tak to asi bude. Stálo by ještě za pokus naformátovat disk v PC na dvě logické jednotky. Ale pro laika je asi nejsnažší koupit levný 500Gb..1TB disk.

Datum: 01.01.16 12:15

Děkuji za odpověď. To bude asi ten problém. V tom smyslu mi odpověděl i technik z Alzy, odku je TV i disk. TV je Panasonic TX-42AS500E, cituji : Bohužel v tomto případě se jedná o mnohem větší disk nežli je jakákoliv dnešní televize schopná přečíst, maximální kapacita disků které jsou na televizích čitelné je 2TB (2000GB). Pokud to tedy nepůjde spojit kabelem, budeme ten disk muset asi vrátit, pokud to půjde. Zdravím

Datum: 01.01.16 12:29

Oni se často v návodech přesné specifikaci vyhýbají. Třeba v návodu TX-40C300E píšou, že s velikostí disku nad 1TB "mohou být problémy." Tady to bude podobné.

Datum: 30.12.15 18:46

Ten disk (a ty filmy) po připojení vidět jsou a jen nejdou spustit, nebo vůbec TV nerozpozná připojení disku?

Datum: 30.12.15 18:55

Záleží na tom jak máte disk naformátovaný.Zda na FAT nebo NTFS.V návodu k Tv by mělo být jaký systém TV přečte.Ale protože píšete,že se soubory z disku v TV ukáží tak jde spíš o to,že soubory jsou ve formátu(avi,MP4,mpeg ad.) které TV nepřehraje či nepřečte.

doplněno 30.12.15 18:58:

Zkuste si přečíst tohle: https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjrv4SrlITKAhXItBoKHS0nAcwQFggsMAI&url=http%3A%2F%2Fwww.tvfreak.cz%2Fforum%2Fshowthread.php%2F39203-Jak-prehravat-stazene-filmy-na-TV-TV-Panasonic-TX-42AS650E&usg=AFQjCNHDPSYANDzS0_FMO9PPRKU5ssS4mw&sig2=kuEeIAtVD8uaSYe2IC53Ww

doplněno 30.12.15 19:20:

Teď jsem si všiml,že TV disk nenačte.Takže nejspíš jde o špatný formát disku.

Datum: 30.12.15 19:16

Dobrý den

amatérsky tipuji, že ani jedno, ani druhé. Filmy nejsou vidět, nebo je nemůžu najít, ale disk si myslím, že se připojil, protože v Menu-Nastavení-Nastavení zařízení USB je v nabídce Elements 107C - což je on - ale jen pro účely bezpečného odebrání.

Děkuji za reakci a zdravím

Šindelářová

Datum: 30.12.15 20:16

Kupte si NAS. Lítat věčně s flashkama a usbekama je dnes přežitek a na palici. USB disk budete muset naformátovat pro použitelnost s TV a tím pádem nemůžete na disk uložit co chcete. Další možnost, že Panasonic neumí pracovat s koncovkama video souborů (kodeky AVC H.264 H.265 nebo zase nějaké starší formáty neumí)

Datum: 30.12.15 20:52

Koupit si NAS za kolik tisíc je opravdu dobrá rada.Ale proč ne,že ano?Za pětistovku koupím několik flešek každou naformátovanou na jiný formát a je po problému.Za chvíli paní stejně přestane bavit koukat a stahovat nějaké mfilmy a co pak s s NAS.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.