Digi-rámeček-foto-oprava fotek

Od: Datum: 30.12.15 10:43 odpovědí: 2 změna: 30.12.15 12:11

dobrý den, prosím mám dotaz- v rámečku, když prohlížím fotky, tak některé jsou obrácené, zkusil jsem podle návodu, jsem zmáčkl ok, pak setup, dal -otočit foto, pak uložit a po uložení se vrátil k dalším fotkám. je tento postup správný? děkuji za pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.15 11:03
avatar

Těžko radit, když nevíme, jaký typ rámečku máte.

Nicméně já, když chystám soubor fotek pro rámeček, tak si ty fotky srovnám už v počítači, kde se mi to dělá lépe a rychleji a pak to prostě už srovnané nahraji do rámečku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 30.12.15 12:11
avatar

Jestli postup funguje, tak je správný.

Jinak rámeček asi využívá informace z tzv. "exif", to jsou doplňkové údaje k fotce uložené "přímo v ní" (velikost, barevný prostor, značka a konkrétní nastavení foťáku atd. a taky orientace fotky). Takže pro příště zkus budˇtu orientaci změnit (to jde někdy už ve foťáku, případně v nějakém programu v PC), aby se fotka ukazovala natočená správně, nebo je smaž (v grafickém editoru, možná to umějí i nějaké obrázkové prohlížeče) a fotka se zobrazí "tak, jak je".

Postup změny orientace ve foťáku (nebo i v PC) by byl patrně vpodstatě shodný s tím, co děláš ve fotorámečku. Takže to můžeš udělat až v tom rámečku, je to asi nejjednodušší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.