Výměna dotykové plochy Sony Xperia M

Od: Datum: 29.12.15 15:32 odpovědí: 4 změna: 29.12.15 19:47

Dobrý den, potřebuji poradit s výměnou dotykové plochy u Sony Xperia M. Rozebrání mobilu by neměl být problém ale jak je to s novou dotykovou plochou - jestli je k tomu potřeba nějaké lepidlo nebo jestli je samolepící - tam žádná krycí folie není. Poraďte prosímSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.15 17:26
avatar

Staré lepidlo pravděpodobně budete také muset sundat - zbudou na něm zbytky původního skla, osobně jsem tam při výměně máznul trošku ale opravdu lepidla na okraj rámečku, jinak by nedrželo. Jen si dejte pozor při odpojování plochých konektorů - mají zámečky a dost lehko se přetrnou pokud je budete rvát (ani k tomu není potřeba tolik síly)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.12.15 17:35

a jaké lepidlo se používá?

Od: bmbx®
Datum: 29.12.15 17:58

Správně se používá oboustranná lepící paská a správně by měla být součástí rámečku (ve tvaru rámečku). Ale lepší než oboustranka je řiďoučký chemoprén, alespoň mě se osvědčil nejednou.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.12.15 19:47

Taky jsem to řešil. U té oboustranné pásky si lidi často stěžují, že moc nedrží a odloupává se. Zrovna u Xperie M je ale lepená plocha docela velká a mobil se nekroutí, tak by měla páska stačit. ideální je, když se podaří sehnat dotykovku i s páskou, což zjevně není tento případ. Když jsem lepil třeba Y550, tak ten má okraje cca jen 2 mm. takže jsem pásce nevěřil a použil chemoprén nabraný do injekční stříkačky s nakrátko upilovanou jehlou. Ale nemá se to, chemoprén leptá spoje a mohl by narušit funkci dotykovky.

Pro tu Xperii bych koupil 3M pásku podle šířky té užší boční části, 3, nebo 4 mm.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.