Olympus pen e-pl7

Od: Datum: 22.12.15 12:28 odpovědí: 5 změna: 24.12.15 16:31

Dobrý den,

máte někdo zkušenost s fotoaparátem Olympus pen e-pl7?

Rozhoduji se mezi PEN E-PL7 a Sony cybe-shot RX100 II.

Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.12.15 12:52
avatar

Oba jsou to velmi dobré fotoaparáty..

Ale zásadní rozdíl je ten, že Olympus má výměnné objektivy...

Takže co vlastně Vy sám chcete? Za jedny peníze "kompletní" fotoaparát se "základnám" rozsahem zoomu...

Nebo fotoaparát co umí různé typy skel, za které si ovšem samozřejmě připlatíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.15 09:37

Pro mě by rozhodování nebylo zcela jednoduché. Mám zkušenosti se starším typem Olympusu a musím uznat jeho kvality expozice, byť musel po šesti letech střídmého používání do servisu pro nový čip (2500Kč). V případě vámi uvedených modelů jde u obou o kovové tělo (super, jen trochu těžší do kapsy), oba mají výklopný diplej (bezva), video ve Full HD kvalitě - tady pozor, při doostřování mají fotoaparáty tendenci promítnout zvuk do záznamu (bzučení, šum), byť to výrobce popírá. Pro Soňáka je plus velký obrazový senzor (lepší snímky při horších světelných podmínkách, vyšším ISO), také vysoká světelnost (f1.8) a sériové snímání (10sn/s - tady asi bude záležet, v jakém formátu fotíte - RAW bude zcala jistě pomalejší - a hlavně jakou použijete paměťovku).

Spokojíte-li se s kvalitním kompaktem bez možnosti dokoupení objektivů a filtrů za velké peníze, pak bych asi volil Sony.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 23.12.15 09:46

Je úsměvné, jak si každý okamžitě spojí větší čip s lepšími snímky za horších světelných podmínek, ale jde i o způsob zpracování obrazových dat. Takže porovnávat dva výrobky od různých firem a automaticky prohlásit, že ten s větším čipem na tom bude líp je hoooodně velký nesmysl.

Ale pokud bych si měl vybrat, tak rozhodně RX, Sony ve foťákách prostě vede ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.15 15:20

Abych zde jako laik neoslňoval, dal jsem si tu práci a nalezl recenze uvedeného Soňáka (výňatek) od odborných společností zabývajících se právě hodnocením novinek na trhu, kde výrobci své produkty prezentují:

"Fyzická velikost obrazového senzoru CMOS Exmor™ 13,2 x 8,8mm s rozlišením 20,2Mpx o mnoho převyšuje standardní i pokročilé kompaktní digitální fotoaparáty. Většina z nich je vybavena snímačem o velikosti 1/2,3" (6,1 x 4,6mm) a ty high-endové pak 1/1,7" (7,6 x 5,7mm). Tato převratná novinka má tedy více než dvojnásobnou velikost snímače což se projevuje především na prokreslení detailů a nízké hladině šumu i při vyšších citlivostech ISO.

Na vynikající kvalitě obrazu má zásadní podíl právě nový snímač. Fyzická velikost tohoto senzoru CMOS Exmor™ je 13,2 x 8,8mm a má rozlišení rozlišením 20,2 Mpx. To mnoho převyšuje standardní i pokročilé kompaktní digitální fotoaparáty. Většina z nich je vybavena snímačem o velikosti 1/2,3" (6,1 x 4,6mm) a ty high-endové pak 1/1,7" (7,6 x 5,7mm)".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 24.12.15 16:31

slamos:

Ale zásadní přínos v citlivosti čipu u RX není jeho velikost, ale technologie Exmor, jinak ono se toho napíše a hlavně se píše na co lidi slyší a oni spíš slyší na velikost, než na vysvětlování konstruce Exmor čipu ;)

Ale pokusím se znovu napsat o co mi šlo - samozřejmě velikost čipu má vliv na šum a tím na citlivost čipu, ale nemohu automaticky prohlásit, že ten a ten foťák bude lepší, protože má větší čip, v porovnání s jiným foťákem jiného výrobce. A v případě RX obzvlášt, protože on na tom bude mnohem mnohem líp - nejen kvůli velikosti čipu, ale hlavně kvůli Exmor technologii a zpracování obrazu. A doporučuji, místo čtení občas vyzkoušet na vlastní oči, protože papír opravdu snese všechno a firmy se předhánějí čím by načapaly zákazníky. Recenze jsem vždy bral až na posledním místě a je lhostejné, zdali jsou od odborníků, nebo uživatelů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.