Trouba Fagor 5H-196 X se vypíná

Od: Datum: 20.12.15 16:00 odpovědí: 4 změna: 19.07.17 21:37

Dobrý den,

s naší vestavnou troubou Fagor 5H-196 X máme několik problémů, které spolu nejspíš souvisí a brání nám v jejím normálním používání.

1. trouba se často sama vypíná a jde znovu zapnout pouze velmi komplikovaně (zabírá neustálé přepínání trouby z polohy vypnuto do polohy požadované). Po tomto nechtěném vypnutí začne blikat symbol pro automatické odpojení. V návodu je uvedeno, že ten se zobrazí, pokud trouba peče 10 hodin v kuse a lze ho "deaktivovat" přepnutím do polohy vypnuto, jenomže on nám bliká i v této poloze a znovu zapnout troubu je komplikované viz. výše. Nezáleží na délce pečení ani na nastavené teplotě.

2. nejde nastavit čas na displeji nebo se hodiny často vynulují. Dříve to bylo 1x denně, nyní je mnohem to častěji, takže už nemá cenu hodiny jakkoliv nastavovat.

3. když je trouba vypnutá, začne občas nepatrně chrčet. Zní to podobně, jako když jiskří nějaký drát např. ve vypínači světla. Já nevím, jak lépe bych to popsal. Pro jistotu troubu už vypínám shozením jističe.

Odhadují, že nějaká jednotka je rozbitá nebo nějaké pojistky v troubě jsou přepálené, ale jsou to jenom domněnky.

Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Předem děkuji za odpovědi a hezké Vánoce!Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.12.15 11:01

No zdá se, že nikdo asi neporadí.. Zeptám se, ale zřejmě už asi máte pečeno.., co se stane, když např. 3 x za sebou zmáčknete ten prostřední bílý knoflíček s hodinami? Přesouvá se kolem dokola nějaký kurzor ( asi ten s tou zástrčkou?) Pokud ano, přesuňte kurzor dolů pod znaménko nuly na hodinách - tedy vpravo dolů , až jej přesně nastavíte, tak potom okamžitě nastavte přesný čas pomocí třeba znaménka +, které musíte soustavně nebo krátce držet, pokud jej pustíte na delší dobu před nastavením hodin, tak se vrátí zase do původní polohy. Po nastavení času znaménko pusťte, měl by za chvilku spustit upravený čas a tím se spouští připravenost el. trouby. Ten kurzor asi musí zhasnout. Tuto troubu neznám, ale tak nějak podobné to může být. Pokud to nereaguje, tedy žádný kurzor neobíhá, tak bude asi někde chyba..

Když tak, dejte prosím vědět..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ryglu
Datum: 26.04.17 19:39

Dobrý den,

přišla jste na řešení problému č.1? Mám nyní ten stejný problém a nevím, jak ho řešit..

Děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fagornebomagor
Datum: 10.05.17 23:48
Máme, resp. měli jsme úplně stejný problém. Trouba prakticky nepoužitelná. Vyměnil jsem tepelnou pojistku, ale nepomohlo to. Nakonec jsem usoudil, že problém bude v minutce, tedy té jednotce pro ukazatel času. Tu jsem tedy odpojil od napájení a teď je po problému. Nová minutka je nepřiměřeně dráha, takže trouby používáme bez hodin, ale hlavně, že peče :)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: frantise
Datum: 19.07.17 21:37

Dobrý den, prosím o info jak odpojit minutku? Naše trouba 5H-185X dělá totéž jako v původním dotazu

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.