LTE - výhody

Od: Datum: 18.12.15 12:01 odpovědí: 7 změna: 18.12.15 13:37

Ahoj, můžete mi vysvětlit výhody LTE? Pokud budu mít mobil, který nepodporuje LTE půjde mi internet přes WIFI? A jak je to s rychlostí? Bude to výrazně pomalejší?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.12.15 12:03
avatar

Wifi vám bude normálně fungovat, s lTE budete surfovat akorát rychleji. Manželka si koupila mobil s LTE technologií a během asi pěti minut si vyčerpala data a už zase jede s pomalochodným internetem

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 18.12.15 12:16

Lte a wifi jsou 2 ruzne veci, ktere spolu nesouvisi. LTE se pripojuje na vysilaci stozary mobilniho operatora, wifi se pripojuje na router doma, v praci, bezplatne wifi site v obchodech, letistich, ...

Wifi je nekolikrat rychlejsi. Zalezi, jak rychle je ten wifi router pripojen dale do internetu.


doplněno 18.12.15 12:18:

Za lte se plati, wifi je typicky zdarma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin12
Datum: 18.12.15 12:26

Dobře díky a pokud se tedy srovnají rychlosti WIFI, LTE a předchůdce LTE 3G? Jde mi o to, ejstli ten rozdíl je opravdu znatelný nebo je to na prohlížení netu v mobilu celkem jedno.

Datum: 18.12.15 13:28
avatar

Je to jako se vším, na příjemnější se zvykne ryche a společnosti poskytující telekomunikační služby v rámci konzumerismusmu logicky používají slůvko "EL-TÉ-É" jako kouzelné zaklýnadlo. Nicméně pravdou je, že "LTE 4G" je pocitově plnohodnotný internet, zeména co se týká rychlosti odezvy - načítání stránek. Jak již psal suchy®, když budete mít přístroj komunikující jen do úrovně 3G, mnohdy budete mít k dispozici LTE a GPRS (to používá základní pravěkou GSM síť a leze jak šnek), a Vy budete mít šneka. Jestli zvažujete nákup přístroje s LTE, nechte si poradit operátorem, ne všechny přístroje fungují u všech operátorů (frekvence).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.15 13:29
avatar

.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.15 13:37

LTE přináší zvýšení rychlosti, nicméně pokud máte pokryto 3G, není to pro surfování až tak zásadní.

Já využívám mobilní internet poměrně intenzívně a LTE na mobilu byla moje podmínka už před půldruhým rokem. V případě velkých měst je to asi jedno, ale pokud se pohybujete mimo, existuje mnoho oblastí, kde se dostanete maximálně na EDGE. V těchto lokalitách se ani nepředpokládá, že by se tam pokrývalo 3G. A navíc to ani u T-Mobile/O2 není s 3G pokrytím tak slavné, jak to kolega v jiném příspěvku maluje. Ono totiž operátory nic nenutí, aby pokrytí 3G zvětšovali. Zato pokrytí LTE je součástí licence. Pokud by se jim nedařilo plnit harmonogram, přišla by pokuta a v krajním řešení odejmutí licence. Takže rozvoj LTE má teď prioritu.

Druhou věcí je i to, že v osídlených oblastech je 3G síť poměrně přetížená a reálné rychlosti jsou dost mizerné. Tady se principipelně vyšší rychlost LTE i docela projeví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.15 12:31

celkem záleží taky na operátorovi,kterého máte.U T-Mobile a 02 je rozvinutější síť 3G takže to tolik nepoznáte,ale Vodafone nestihl vybudovat takové pokrytí 3G a už pokrývá jen LTE takže tam je to velký rozdíl.Typicky města jsou dobře pokryta i 3G,ale méně zalidněné oblasti na tom jsou bídně a je tam buď 2G,které je dnes skoro nepoužitelné i na prohlížení webu, nebo LTE.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.