Dvě signály sloučení

Od: Datum: 16.12.15 17:25 odpovědí: 14 změna: 29.12.15 13:33

Dobrý den, prosím jak sloučit signal z dvou antén jednu mám horizontalně Praděd MUX 1,2,3 a druhou vertikalně Zlatý Chlum MUX 4. Pokud je zapojim přes zesilovač obyčejným slučovačem, hraje mi vždy pouze Praděd. Pokud vypojím Praděd, MUX4 hraje ale zas samožřejmě zbytek ne.

http://s11.postimg.org/6k41zp3ub/ant.jpg

Potřebuji do toho žluteho dat nejaký slučovač aby aby se signali nerušily, stímto právě hraje vždy jen něco.

http://www.azbox.cz/slucovac-…ntenni-rozbocovac-b--idz78803

Děkuji za pomoc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ctenar
Datum: 17.12.15 01:22

Posilal jsi odkaz na tohle? To je rozbocovac, ne slucovac.

Co je ta tvoje cerna krabicka?

Muzes poslat fotku nebo popis tvojeho soucasneho zapojeni? Z toho, co pises, se to neda vydedukovat.

doplněno 17.12.15 01:28:

Nemyslel jsi tento slucovac (obrazek neodpovida vyrobku)?

Ohodnoceno: 2x

Od: vitin
Datum: 18.12.15 20:43

Systém zapojení je v tom žlutém(výstup-obrazek v úvodním postu)) mám napojenou anténu do toho když jsem dal slučovač(ano jak jste posla v odkazu), abych připojil druhou spousta programu vypadne. Jede jen něco.

To černé je zesilovač Tesa mini 2 slouží jako napájení a mám to z něho vyvedené do domu.

Chytám kanály 36,51,53 CZ a 23, 31,46 PL( pokud však přidám ten MUX4 Chlum kanál 44,36 (mimo to naskočí i MUX4 PL) tak to zůstane jen pár kanálu.

Proto vlastně potřebuji řešení jak to spojit aby to jelo dohromady.(bud jedna nebo druhá jede pěkně) Jiné možnosti vysílačů nemám a bez zesilovače nic nechytnu, jsou tu kopce. Antény jsou natočené v azimutu skoro stejném.

Nevím zda byto řešil slučovač- Alcad MM 200?

Děkuji všem zučastněným za dosavadní příspěvky a další tipy.

Datum: 19.12.15 04:04

Ty se snazis sloucit stejna pasma (44 je mezi 36-53) a dokonce i stejne kanaly (36!). Musis tam dat kanalove zesilovace (minimalne na ten 44) a pro ten druhy 36 i modulator (prevod na jiny kanal), pokud nechces rucne prepinat antenu.

Vypada to na slozitejsi sestavu. Snad se najde nekdo, kdo s takovym sloucenim ma zkusenost.

Ten mm200 by pry mel fungovat, ale nejak mi to nezda *ee*

Podle popisu u Alcadu uz musi ty signaly (kanaly) byt vyresene (nesmi se vzajemne potlacovat), tedy je to to same jako u normalniho slucovace, jen ten mm200 ma pruchozi napajeni.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.12.15 19:07

No tak to vypadá na pěknej problém asi... tak Praděd i Chlum vysílá kanál 36 samozřejmě mě stačí z toho Chlumu MUX4, to jest kanál 44, jelikož ten na Praděd údajně nikdy nedají(co sem se dočet). takže to musím řešit takto. No v okolí jedou na satelity... což ja nemám v plánu to tedy budu asi muset oželet ten MUX4. Přepínat anténu ručně nechci no, mám to ted vše pod střechou na půdě. Vrážet do toho taky samožřejmě nijak moc nechci za nějakpu složitou sestavu co ji sám ani nesložím.

Oslovil jsem ješte nějaký lidi tak uvidíme.

Přiznám se nepředpokládal jsem, že to bude takový kdo ví jestli řešitelný problém.:(

Datum: 19.12.15 20:21

Jestli ti z 2.antény stačí jen 44 a nechces 36 a mux4PL, tak ti bude stacit kanalovy slucovac typu K44+REST ("kanal44 z jedne anteny, zbytek z druhe"). Mozna ho zhorsi prijem toho polskeho 46.

doplněno 19.12.15 21:04:

Oprava: Mozna To zhorsi ...

Datum: 20.12.15 19:17

Hmm dílky to vypadá jako věc co by mi mohla pomoct no uvidíme, zkusím se poptat. Děkuji

Datum: 21.12.15 06:12

Jestli je ten 44 vyrazne slabsi nez ty kanaly z prvni anteny, tak ho (ten 44) zkus pred sloucenim jeste zesilit (treba zkus pouzit i ten zluty zesilovac, co mas ted za slucovacem.

doplněno 21.12.15 06:17:

Dej si pozor na to, jestli mas ten zesilovac napajeny (pruchozi cesta od zdroje napajeni az k zesilovaci).

Datum: 23.12.15 18:07

Zdravím, navedl jste mě správně spojil jsem se s firmouTeroz a potřebuji tohle Teroz: K44 + K1 - 40, 48 - 69. Po nověm roku prej není problém vyrobit, ale prej se musím rozloučit s K46, není prej zbytí. Jinak je to vlastně podobné to co jste poslal. Omrkneme doma ten kanál 46(9 stanic) jestli se dá omrzet a připadně po novem roce objednám. Díky za pomoc.

PS:ten alcad MM 200 je normalní hybridní také, ten by nepomohl.

Datum: 23.12.15 18:41

Oni ti ho vyrobi na zakazku? Kolik za to chteji (bez postovneho atd.)?

46: Oni potrebuji kolem toho 44 misto o sirce 4 kanalu (44-4=40; 44+4=48), aby dosahli nejakeho rozumneho potlaceni tim pasmovym filtrem na K44 v te prvni antene. Uvidis, nakolik tim ten polsky 46 i po potlaceni proleze.

doplněno 23.12.15 18:50:

vyrobi na zakazku?

V jejich standardni nabidce takovy typ neni (maji jen od K21, ktery by ti ale taky stacil). Stoji u nich 350,-

Datum: 29.12.15 10:56

Zdravím nebyl jem tu...

Ano prý není problém vyrobit na zakázku. Měl by to být defakto upravený kan. slučovač, který mají pod číslem č.223. Cena i s poštovným by měla být, podle jejich info do 370 Kč.Samozřejmě lze i osobně, ale to u mě nehrozí:)

Datum: 29.12.15 13:33

Dik za info.

Ozvi se sem zase, az to budes mit vsechno zapojene a budes si uzivat vsech kanalu. *palec*

Datum: 17.12.15 01:20

Myslím, že slučovač neřeší polarizaci signálu, jen frekvenci. Pokud budou frekvence z vysílačů a antén hodně odlišné, pak lze signály z obou antén sloučit do jednoho svodu poměrně snadno. Pokud ne, je to záležitost specializovaných slučovačů, ale tady už neporadím. Zeptejte se odborníků. Muxy 1 - 3 s tím 4 by ale slučitelné být měly.

Od: host
Datum: 17.12.15 09:40

Jeseník Praděd - 36 kanál (mux1), 53 kanál (mux2), 51 kanál (mux3) jede velkým výkonem, signál je hodně silný

Jeseník Zlatý Chlum - 44 kanál (mux4) a také 36 kanál (mux1) - malý vykrývací vysílač se slabým signálem pouze pro místní okolí. Navíc je odlišený vertikální polaritou antény.

Takže jsou tu dva komplety signálů prakticky ve stejném pásmu od 36 kanálu až po 53 kanál a mux4 na 44 kanálu je mezi nimi a to se asi nedá obyčejným slučovačem pro antény na úplně jiných kmitočtech sloučit.

Zkuste se především zeptat sousedů, jak to mají oni. Jestli přepínají dvě antény ručně, nebo jestli mají nějaký jiný přepínač?

Kanály, výkony a další údaje se dají najít například na http://www.digitalnitelevize.…ace/dvb-t/vysilaci-sit-1.htmlhttp://www.digitalnitelevize.…ace/dvb-t/vysilaci-sit-4.html

doplněno 17.12.15 09:47:

Pokud by se slučovaly dva signály z dost rozdílných kanálů, dají se použít kanálové předzesilovače, které se selektivně naladí pouze na vybraný kanál a ostatní potlačí a neprojdou, a pak se teprve sloučí dohromady. Pěkně to vysvětluje například http://www.digizone.cz/specia…teny/pro-prijem-z-vice-smeru/

Datum: 17.12.15 15:13

V mieste svojho bydliska navšívte specializovanú predajňu a kúpte si zlučovač signálov,pre jednotlivé kanály z ktorých chytáte signál,ja mám napr,zlučený takto 25.kanál a 49.kanál+ pásmo VHF.Tieto zlučovače sa väčšinou vyrábajú a predávaju pre danné oblasti kde sú k dispozícii tieto vysielacie kanály.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.