Zrcadlovka Nikon VS. Canon

Od: Datum: 15.12.15 21:28 odpovědí: 21 změna: 25.12.15 18:28

Zdravím, potrebovala bych radu. Chtěla bych si pořídit zrcadlovku a nemohu se rozhodnout jakou. Rozmýšlím se mezi Canon 1200D nebo Nikon D3200 .. Poradíte mi jakou značku zvolit?

V čem se liší od sebe Canon 1100D a Canon 1200D?

Moc děkuji za radu :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.12.15 21:44
avatar
Hoďte si klidně korunou..Je zcela lhostejné, zda zvolíte C či N..na výsledné fotografii to nepoznáte.
doplněno 16.12.15 09:11:

Nikon je trochu lepší...ano..Jenže v parametrech, které stejně většina lidí neocení. Co je ovšem hlavní pro výslednou fotografii je FOTOGRAF...a OBJEKTIVY...a je prakticky lhostejné na kterém těle jakého výrobce jsou objektivy nasazeny.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.12.15 21:51
avatar

Osobně bych vilil Nikona, ale to je tím, že tuto značku používám léta. V podstatě ve stejné cenové kategorii moc rozdílu mezi Nikonem a Canonem není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.15 22:09

Proč kupovat Canon, když existuje Nikon? ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.15 22:19

Nikon

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.15 08:59

Vlastním Nikon, byť dražší model, ale myslím, že v této třídě je to prakticky lhostejné, co zvolíte. Možná bych se řídil tím, za kolik lze dokoupit doplňky jako jsou objektivy, filtry, externí blesk, náhradní baterie, ale i třeba krytky objektivů, sluneční clony... Ve srovnávacím testu http://www.dxomark.com/camera…ewMode=list&yDataType=rankDxo dostal Nikon D3200 81 bodů, zatímco Canon EOS 1200D 63 bodů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.15 12:25
Ohodnoceno: 1x
 
Od: bmbx®
Datum: 18.12.15 12:34

No, doporučovat někomu místo zrcadlovky, EVF s pevným objektivem...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.15 15:31
avatar

...právě proto ANO !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.15 15:36
avatar

právě proto ne...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.15 17:24
avatar

...máte svoji pravdu. Proč NE(!). Mě se líbí taky štíhlé holky. Kamarádovi tlusté...Já už nechci nosit kila objektivů, utrácet za ně desetitisíce (teď si známý na vánoce "dopřál" objektiv za 21 000.-Kč, nutně ho potřebuje). Už v tom má skoro sto tisíc (je to amatér). Každého věc, co si koupí. Já si tím prošel, stojí to hodně peněz. A pokud nechce někdo utrácet za objektivy, tak PROČ utrácet za zrcadlovku? Pro mnoho lidí je zrcadlovka "sen". Ale ONA je proto dobrá, že nabízí mnoho variant použití (!). Ale pokud ji někdo používá, jak ji koupil, jen se seťákem, max. si dokoupí JEDEN objektiv...a ještě fotí na AUTO, tak kouzlo zrcadlovky mizí. Dnešní mnohé kompakty umí více jak tyhle "laciné" zrcadlovky. Je to dle mne jen móda (reklama je mocná zbraň). Ono stačí být někde poblíž fotografů, co dokáží zrcadlovky využít. Třeba na nějaké sportovní akci. To předělávání objektivů, kde co a kam... Takový amatér třeba zjistí, že za rok musí jít se zrcadlovkou do servisu na vyčištění snímače. Cena přes tisíc Kč je běžná, tedy pokud fotí... Ale někdo o tom třeba ani neví, asi mu to nevadí. Mnoho nových majitelů DSLR je mnohdy zklamáno, že mají horší fotografie, než dříve, nebo jako kolega z kompaktu. Proto ten můj odkaz na Panasonika...je to dobrá volba, má skoro vše (bez dokupování) a je to jednoduché to využít /použít !

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.12.15 18:24
avatar
Ale jistě, také bych většině tazatelů DSLR rozmluvil..Jenže otázka zněla pouze jestli DSLR C nebo N..
Oba asi víme, že 95% uživatelů DSLR ji na krku tahá zbytečně a ještě používá úouze "zelený" režim..a nejlevnější objektiv.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.15 18:31
avatar

to je vecny spor, vyjde to ve finale nastejno

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.15 20:06
avatar

Chtěl jsem "holčině" (té už je to asi jedno...) jen poradit (?!), že by to nemusela být zrovna zrcadlovka. Odpověď strohá, buďto Canon versus Nikon, to je jako: ...mám skočit z viaduktu, nebo z mostu - odpověď by byla, je tu i jiná možnost, třeba neskákat a zajít na kafe (!). Při koupi Panasoniku určitě v globálu ušetří. Tedy pokud nemá zrcadlovku jen jako splněný sen a dokupovat už nikdy nic nebude. Jinak... Panasonik má objektiv Leica (!) 24× optický zoom ve velmi příjemném rozsahu od přepočtených 25 milimetrů po maximálních 600 mm. U Canonu nebo Nikonu (600 mm) v bazarové ceně se to motá kolem 25 - 30 000.- Kč a u nových objektivů to jde přes sto tisíc i více... (Brr, Brr...)

Ale když vidím, že "většina" má fotky v PC, kde většinou i končí, max. si je přepošlou emailem v rozlišení 600 x 400 nebo 800x534/ 80 - 150 KB, tak myslím, že ty dnešní chytré mobily to zvládnou taky. Dělám více video a tam je to ještě horší...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 18.12.15 20:50

realista:

Ať si fotí na automat, ať si fotí pouze ze seťákem, pořád bude mít lepší momentky než z kompaktu, který má pomalé zaostřování a u EVF se ještě notně projeví prodleva zbrazení hledáčku. Ano jsou již vyjímky, které ostří rychle a mají i velice rychlé zobrazení v elektronickém hledáčku, jen se obávám, že ten Panasonic to zrovna nebude ;)

Jinak souhlas, je to móda, ale proč ne, když tahle třída zrcadlovek je cenově přijatelná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 10:19
avatar

Pro: martincakl

Denně mi chodí jako spam do PC několik nabídek (včetně Megapixel) na koupi zrcadlovky. Ať je to "zelená příšera" od Alzy (jinak mám s nimi dobré zkušenosti...), nebo jné weby. S nabídkou na "výhodnou koupi" zrcadlovky se jakoby roztrhl pytel. I v letácích na stránkách o elektronice jsou hned vedle TV přijimačů. Znám lidi co "podlehli" a zrcadlovku si pořídili. A výsledek...jak píšete...nosí ji zbytečně na krku. Ta "mašinka" má "sto" možností nastavení. K tomu je i určena flexibilita/kvalita. Ale když se nějakému fotoamatérovi naskytne možnost "udělat" snímek, těžko tento bude 5 minut laborovat, co a jak nastavit. Z kraje to možná i udělá, ale když "vidí ten výsledek" (nepovedený snímek), nechá to raději příště na automatice, ta to přece zvládne. A ze zrcalovky má zbytečně drahý těžký kompakt i s horšímy parametry... Já osobně mám na zrcadlovce nastavenou prioritu ČAS. Když to člověk HONEM potřebuje, je to dle mne ideální. Zkuste si počíst v odkaze na Panasonika jeho parametry. Myslím, že jsou dosti dobré. Tím nechci říci, že jsem proti zrcadlovkám, ...ne, ne, jsou dobré, akorát je dobré vědět, co s ní chci fotit a zda do ní hodlám dále investovat. Příští jen "objektiv" bude totiž možná stát více, než ta samotná "výhodná" zrcadlovka na počátku. Mnozí fotografové nosí sebou kompakt (jsou i profi..) právě pro jeho rychlost zvládnout něco TEĎ hned...honem. Ale zase tito preferují tyto kompakty malé, tzv. do ruky...to by jeden neřek, že...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 19.12.15 11:34

realista:

nejpohotovější je mít nastaven "P" a používat tkzv. P shift, v případě potřeby zatočím kolečkem a změním čas / clonu za zachování expozice, takové kolečko už měl i fotoaparát Flexaret 7.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 16:43
avatar

...no jo, když někteří mají ještě zvyky z Lubitěla nebo ještě dřív z Voigtländera. To se těžko odnaučuje. I tak pěkné Vánoce a hodně dobrých snímků*pivo*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: bmbx®
Datum: 19.12.15 17:25

realista:

a jaký rozdíl je v užití P, A, nebo S?

Pokud používáš prioritu času, tak tam máš nějaký čas a k tomu ti fotoapoarát určí automaticky clonu, když je potřeba tak si hneš časem a fotoaparát exposici automaticky dorovná a pokud používáš P, tak ti fotoaparát určí nějakou optimální exposici a pokud je potřeba tak si sjedu dolu nebo nahoru kolečkem. Netvrdím, že je to můj zvyk a začal jsem to používat s mým prvním digitálním ultrazoomem. Jinak s filmem jsem začínal na Canonetu Q17 někdy začátkem 70let a to byla taková "plečka", že měl jenom prioritu času a automatickou clonu se vzdáleností zaostření - pro externí blesk ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 20:50

Ono nejde jen o ten objektiv - dobrý, drahý, světelný...), ale u DSLR je podstatně důležitější čip. Mám doma jak kompakt pro vyjížďky na kole, tak zrcadlovku, kterou využívám velmi často a velmi rád. Spousta lidí, kteří si z ekonomických důvodů a z důvodů, že se jim nechce moc učit zacházet se zrcadlovkou nakoupili kompakty za různě vysoké ceny v různých kvalitách se mě ptají, jak mají fotit, aby byl jejich výsledek alespoň trochu podobný tomu mému. Jak je možné, že jejich snímek vytištěný ve formátu A3 či více se rozpadá a mé jsou ostré?

Také chápu vaši oblibu v kompaktech, pokud máte na zrcadlovce permanentně nastavený zežim S (čas). Já osobně jej nepoužívám prakticky nikdy, stejně jako AUTO. Fotím na clonu a rád si s nastavení pohraji. Rád se dívám do hledáčku a živý náhled využiji jen při expozici v davu nad hlavou (výklopný displej). Také mi vyhovuje možnost externího blesku s mnoha možnostmi nastavení a to i s problesky na tmavé scéně a podobné fígle, kdy si mohu blesk sejmout a vyvádět kulišárny. Mohu použít mnoha možností co se filtrů týká.

V každém případě, pokud se chystám pracovat s fotografií na vyšším lavelu a mám na to prostředky (finanční), tak nebudu váhat a sáhnu po zrcadlovce.

V neposlední řadě se tazatel rozhoduje mezi dvěma modely zrcadlovek, tedy řešit zde rozdíly mezi zrcadlovkami a kompakty je zde mimo mísu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 20.12.15 07:33

Jo, je to legrační. Když někdo chce poradit s koupí kompaktu, vždy se najde spousta chytráků, co začnou vnucovat zrcadlovku, protože jen tím se dá fotit, zvlášť když to tazatel myslí s focením vážně - taky hodně omílaná fráze *haha*

Když chce někdo poradit zdali koupit zrcadlovku od toho nebo onoho výrobce, nabízet mu kompakt, to se tak často nevidí.

Já tvrdím jedno, kdo si neumí vybrat, neměl by si to kupovat vůbec ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.15 18:28
avatar
Nikon nebo canon to je jedno .Nicméně já kdysi taky stál před stejným rozhodnutím a nakonec jsem si dal tu námahu oba přístroje najít v obchodech a osahat. Během pár vteřin jsem měl jasno, že nikon. Dnes by to ale třeba bylo jinak - ten foťák už mi slouží přes 10 let a nemíním ho zatím měnit.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.