Výběr televizoru

Od: Datum: 12.12.15 14:59 odpovědí: 3 změna: 12.12.15 20:18

Špatně slyším a proto si hodlám k poslechu televize pořídit bezdrátová sluchátka. Ta jsou však na sluchátkový výstup TV a při zasunutí konektoru se vypne pro manželku zvuk reproduktorů. Může mi někdo poradit který televizor úhlopř. 40(42)" má takový sluchátkový výstup při jehož použití se zvuk reproduktorů nevypne? Prý takové TV jsou.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jofa®
Datum: 12.12.15 15:43

Pokud vím, tak televizory Panasonic. Ale při nákupu se ještě na to přeptejte.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.12.15 15:49
avatar

Některé televize mají sluchátkový výstup se samostatným nastavováním hlasitosti, ty pak nevypínají reproduktory. Seznam přístrojů, které toto mají asi nikdo z hlavy nedá, je potřeba se poptat u dodavatelů elektro, to je asi to, na co se ptáte a těch telvizí co to mají nebude moc velký poměr. Jiná možnost: Některé televize (a těch bude víc) mají analogový linkový výstup (LINE OUT) pro externí audiosystémy, tenhle výstup nemá regulovanou hlasitost (má stále stejnou úroveň) a při použití neodpojuje reproduktory v TV, bývá ale výkonově slabý na připojení sluchátek, ty bezdrátvá by ale mohla fungovat, třeba mají "chytrý" předzesilovač. Jinak by to vyžadovalo předzesilovač. Linkový výstup bývá na dva cinch konektory nebo na jack 3,5mm. Hlasitost se musí regulovat na externím zařízení, tedy na tech bezdrátových sluchadlech je-li to možné. A poslední řešení, které bych Vám doporučil lze použít k jakékoli televizi s výstupem na sluchátka: do výstupu zapojit "rozdvojku" Jack 3,5 konektoru, do jednoho výstupu sluchátka, do druhého externí stereo reprobedny, i s použitím obyčejných 2.0 reprobeden v dřevotřísce určených k PC za cenu do 1000kč lze získat - lepší stereo efekt, - lepší kvalitu zvuku - větší frekvenční rozsah zvuku na obě strany. Nevýhoda je nepatrně vyšší spotřeba elektřiny při sledování TV a nutnost při zapnutí TV zapínat i bedny, toto je možné odstranit, spínat je "master/slave" zásuvkovou kombinací, po spuštění spotřebiče (TV) zapojeného do master zásuvky se zapne napájení zásuvek slave kde jsou bedny.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.12.15 20:18
avatar
Taky se kloním k napojení na cinche. Zvuk tam jde vždy bez ohledu na hlasitost vestavěných repro. Samozřejmě nutno zvuk vést přes zesilovač.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.