Porucha fotoaparátu Canon

Od: Datum: 10.12.15 01:16 odpovědí: 4 změna: 10.12.15 21:47

Dobrý den,
nevíte zda je opravitelná (a zda se vyplatí) vada na fotoaparátu Canon. Při focení například svíčky za tmy nebo lampy v noci se mi na fotografii objeví ještě jednou zrcadlově obrácený předmět, který fotografuji. Vyzkoušela jsem různé objektivy a chyba se opakuje. Takže závada bude v těle přístroje.
Jedná se o dva roky starý model Canon 1100D. Děkuji předem.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jofa®
Datum: 10.12.15 09:37

O vadu fotoaprátu se nejedná. Jde o odlesky, které se vytvářejí při focení v silném prtisvětle. Jak moc budou silné záleží na síle světla foceného objektu, úhlu focení, objektivu a okolí i na technice focení. Bodové světlo svíčky a okolní tma je samozřejmě více znatelné. Někdy se tento"efekt" vytváří ve fotografii zcela záměrně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.15 20:51

Většinou postačí, když změníte pozici při exponování. Jednou jsou to milimetry, jindy půl kroku, přikrčit nebo na špičky, prostě změnit úhel expozice. Přepněte na živý náhled a měňte pozici, dokud odlesky nezmizí, pak exponujte. Často se odlesky dějí za slunečního světla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: scv®
Datum: 10.12.15 21:41
avatar

Odlesky, prasátka nebo anglicky lens flares, jsou běžnou součástí fotografie. Někdy to fotku kazí, jindy dokáže naopak dodat atmosféru. V objektivu je soustava čoček a naprosto zabránit odleskům mezi nimi nelze. Pomoci může změna pozice nebo úhlu vzhledem ke světlu, sluneční clona na objektivu a někdy trochu pomůže i polarizační filtr. Doporučuji něco ke čtení: protisvětlo, odlesky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.15 21:47

děkuji moc všem! potěšili jste mne! :D nemusím shánět nový nebo kvalitní servis :)
s focením začínám... mám se co učit! :D tak děkuji i za tipy na zlepšení svých fotek!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.