Vždy BIOS při spuštění s novým harddiskem

Od: Datum: 08.12.15 18:23 odpovědí: 8 změna: 09.12.15 14:21

Dobrý den, vždy při spuštění počítače s nově připojeným interním diskem WD Blue 1 OTb mi vždy naskočí BIOS, po přeskočení BIOSU se mi resetujou datumy a čas ve Windowsu. Nový disk mi v počítači najede jako aktivní a připojený ale ve složce Počítač ho nenaleznu.. Proč? Špatné zapojení či měl bych něco přenastavit? Děkuji předem za pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.15 18:35
avatar

tim ze jste zapojil novy hdd jste rozhodil irq a musite v biosu nastavit prioritu bootovani hdd, pripadne disk samotny a zmeny v biosu ulozit F10, pokud disk neuvidi windowsy tak musite jeste do spravy disku a priradit mu jednotku

Ohodnoceno: 3x
 
Od: matejhrbek
Datum: 08.12.15 22:17

Dobrý den.

Prosím vás a kde změním jednotku?

Datum: 08.12.15 18:35
avatar
To, že se po výměně HD spustí setup BIOSu je v pořádku. Měly by se v něm automaticky nastavit parametry toho nového HD, takže ne přeskakovat ale uložit.
Pokud je HD připojený ale není vidět, zkus ho naformátovat.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: matejhrbek
Datum: 08.12.15 22:18

Dobrý den, kde bych měl disk naformátovat?

Datum: 09.12.15 13:15
avatar

Ve windows: Ovládací panely - Nástroje pro správu - Správa počítače - Úložiště - Správa disků. Pokud tam ten disk je, tak klik pravým a Formátovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.15 18:37
avatar

Odstraň v BIOSu jeho bootování a nakonfiguruj jej ve správě disků.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: matejhrbek
Datum: 08.12.15 22:19

Dobrý den, prosím vás, mohl by jste mi vypsat přibližný postup v BIOSU? Případně kde ho mám nechat formátovat? Děkuji :)

Datum: 09.12.15 14:21
avatar

Podívejte, pokud nevíte, jak se pracuje ve správě disků a v BIOSu, tak máte dvě možnosti. Buďto si to nastudovat na internetu, anebo to dát někomu, kdo tomu rozumí. Bios se neformátuje, ale aktualizuje, což vám už vůbec nelze doporučit. Do biosu se dostanete při startu PC zmáčknutím klávesy Delete nebo F2. Ale pokud neznáte základní práci v něm, tak vám to nepomůže.

Po vstupu do biosu musíte najít sekci BOOT nebo tak podobně, najít tam seřazení disků, systémový disk dát jako první bootovací, všechny ostatní zakázat (Disable boot). Pak opustit bios Save and exit nebo podobně (každý bios má jiné popisky) a počítač vám naběhne. Pak ve správci disků musíte disk nakonfigurovat.

Hledejte na internetu hesla Bios nastavení a Správa disků. Je tam toho mraky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.